REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. lednový týden (18.–24. 1.)

17.01.2016 |Lu |

Světový pohár v běhu na lyžích
Foto: Archiv MChrrr.

Běžky


V sobotu můžete zavítat na přebor Plzeňského krajského svazu lyžařů aneb Zlatou lyži Šumavy 2016 do Železné Rudy na Belveder. Čekají vás tratě od 0,5 do 10 km podle vaší kategorie. Zázemí závodu bude na chatě Tatranu.

O víkendu proběhne ve Vysočina aréně Světový pohár v běhu na lyžích, čili „ti nejlepší běžci na lyžích opět u nás.“ V pátek se můžete přijít podívat na oficiální trénink, v sobotu se pojede 10 km free ženy  a 15 km free muži a v neděli štafeta ženy a štafeta muži. Vstup na celý program je zdarma.

Již 36. ročník Krušnohorské třicítky aneb dálkového běhu se uskuteční o víkendu v Novém Městě v Krušných horách na 30 nebo 15 km klasicky. Přidružen je i 16. ročník Malé Krušnohorské třicítky na 15 km volně a dětské závody na 5 nebo 1 km klasicky.

Také víkendová Kašperská třicítka aneb „Šumavou klasicky nebo volně!“ nabízí závodníkům třicetikilometrovou trasu a výběr techniky je však pouze na nich. Závodníci mohou absolvovat 30 km klasicky a 30 km volně dohromady.Orienťák


V sobotu se nedaleko Brna odehraje tzv. Radostický sprint, orientační závod ve sprintu. Akce slouží i jako nábor do místního oddílu, a tak je připravena i jednoduchá trať pro úplné začátečníky, kde se neměří čas a označení průchodu kontrolou se razí přímo do mapy. Těšit se můžete samozřejmě i na náročnější trasy.

Ve stejný den se pojede i zimní orientační závod jednotlivců na kole s názvem Pojizerská bludička v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou. Závod se pojede s volným pořadím kontrol podle cykloturistické mapy. Vzhledem k zimnímu období budou kontroly většinou umístěny tak, že do jejich blízkosti budete moci dojet po zpevněných cestách. Délka závodu se bude pohybovat kolem 40 km, časový limit je 3,5 hod. Start a cíl závodu bude v restauraci Na Veselce (Jizera) v Nové Vsi u Bakova n. J.
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner