REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Trhněte si nohou!

Vyzkoušejte jízdu na koloběžce

01.10.2013 |OVP | Cyklistika

Foto: www.kickfrance2013.com

Před několika lety i do Prahy dorazila móda skládacích koloběžek s miniaturními kolečky. Dalo se s nimi vlézt do autobusu, popojíždět po městě, ale sport se jejich užívání rozhodně říkat nemohlo. Pravá moderní sportovní koloběžka rozhodně není něco, co si hodíte elegantně na rameno a nastoupíte do výtahu. Nemá totiž daleko k rozměrům kola a vydrží i dlouhé trasy.

Nejen výdrž koloběžek, ale i sebe samých se letos rozhodl potvrdit tým koloběžkových nadšenců plánem objet celou trasu Tour de France, vždy jeden den před samotným cyklistickým závodem. Jak se jim dařilo, si můžete přečíst na stránkách projektu Kick France. Podívat se můžete také na třicetiminutový sestřih ze všech jejich etap, nebo alespoň na tříminutový záznam z tréninku (dole).

Foto: www.kickfrance2013.com

Foto: www.kickfrance2013.com

Foto: www.behejsepsem.com

Foto: www.behejsepsem.com

Zajímavou variantou koloběžkového sportu je koloběžkový mushing (o kterém jsme psali ve článku Canicross – běh se psem), tedy tahání člověka na koloběžce psem. Psy prý tahání neskutečně baví, pro jezdce se ale už jedná téměř o adrenalinový sport.

Nejznámější pražská koloběžkářská akce – 24hodinová štafeta ve Stromovce – se bohužel koná na jaře, nejbližší možnost zazávodit si ale máte o prvním říjnovém víkendu v Plzni v rámci posledního kola plzeňské Rollo ligy. V sobotu se jede 12 km, v neděli muži 30, ženy 24 km. Jestli ještě váháte, přečtěte si reportáž z loňského ročníku.

Zpět
Komentáře

01.10.2013 21:51| Michal

Supr clanek, jeste bych doplnil, ze na kolobezkach se daji jezdit paradni sjezdy v terenu, skakat atd. Treba v bikeparku na Jestedu si krome sjezdoveho kola muzete pujcit i hodne hustou sjezdovou kolobezku. Asi nemusim psat, ze je to paradni adrenalin...

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 1. díl – Kolo a vybavení

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 473 lidí)


Banner