REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. lednový týden (11.–17. 1.)

10.01.2016 |Lu |

Foto: Bedřichovský Night Light Maraton

Běžky

 
O víkendu nás čeká slavný běžkařský závod Zlatá lyže aneb MČR v běhu na lyžích pod záštitou FIS. Odehraje se ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě a těšit se můžete v sobotu na 5 nebo 10 km klasicky (Ž / M) a v neděli na 10 nebo 15 km skate (Ž / M).
 
Ve Vysočina aréně se v neděli večer pojede i přeložený úvodní závod čili Prolog Stopy pro život pro širokou veřejnost. Formát prologu bude stejný jako při lednovém světovém poháru v běžeckém lyžování, tedy na 16 km (muži) a 8 km (ženy) volnou technikou. Závod probíhá za umělého osvětlení na 4km biatlonovém okruhu.

 
Další noční závod na běžkách pod názvem Bedřichovský Night Light Maraton proběhne v sobotu v Jizerských horách. „Jizerky v jiném světle? To je Night Light Marathon, který zahajuje seriál SkiTour od roku 2014.“ Start závodu je na Bedřichovském stadionu.
 

Telemark

 
V sobotu se ve spodní části sjezdovky Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně odehraje Telemarková noc Špindl aneb 1. závod Českého poháru v telemarku. „Závod je určen pro všechny vyznavače telemarku, vítáni jsou i začátečníci!“
 

Orienťák


Ani příznivci orientace na běžkách nepřijdou o víkendu zkrátka a mohou zavítat do Krušných hor na Lyžařský orientační běh. Připraveny budou elitní (MČR a ČP) i tréninkové tratě.
 

Běh


A abychom nezapomněli na nejoblíbenější český sport,  tak zmiňme aspoň Zimní běh na Blaník. Tentokrát půjde pouze o 1/2 maraton. Na doprovodný závod na 5 km či 10 km si musíte počkat zase až na léto.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner