REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Elitní Jizerská 50 se pojede na 15 kol. Na počest horolezců zahynulých v Peru

06.01.2016 |Jizerská 50 | Běžkování


Pane jo! Toto je velmi zajímavá tisková zpráva, ve které organizátoři upřesňují, jak bude probíhat letošní Jizerská 50. Patnáct bylo horolezců, kteří stáli u zrodu legendy Jizerská 50 a kteří zahynuli v roce 1970 pod kamennou lavinou v peruánském Huascaránu. A na patnáct kol se pojede o šestačtyřicet let později nedělní ČEZ Jizerská 50 2016, aby uctila jejich památku. Závod elitních závodníků tak bude měřit přes 50 km!
 


Letošní ČEZ Jizerská 50 se vzhledem k nedostatku sněhu nemůže odjet na své tradiční trati vedoucí z Bedřichova na Jizerku a zpět, tedy po stopách úplně prvního ročníku závodu, ale pořadatelům se podařilo připravit náhradní okruh, na němž uskuteční všechny víkendové závody. A právě na něm se odehraje dosud největší připomínka tragické Expedice Peru 1970, která je s historií Jizerské 50 spjata. Od letošního roku bude rovněž navždy vyřazeno prvních patnáct startovních čísel na počest zahynulých horolezců.
 

„Přípravy na letošní Jizerskou 50 jsou letos mimořádně vyčerpávající. Jsme moc rádi, že se nám podařilo připravit náhradní okruh v délce 4 kilometry pro všechny závodníky a udržet tak tradici naživu přírodě navzdory. Elitní běžci navíc odjedou v závodě 15 kol, každé za jednoho účastníka Expedice Peru 1970. Bude to mimořádně silná připomínka historické tradice Jizerské 50,“ říká David Douša z organizačního výboru. „Navždy také vyřadíme prvních patnáct startovních čísel a nikdy už se s nimi na Jizerské 50 závodit nebude. Patří horolezcům a jejich historickému odkazu.“
 
Změna formátu elitního závodu, který je součástí prestižního seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics, si vynutí organizační změny proti původnímu plánu. Muži i ženy z elitní skupiny nyní budou startovat současně a to už v 8.30. Vzhledem k tomu, že se závod pojede na okruhu v délce 3–4 km (nemusí zcela kopírovat trasu pro hobby běžce), dojde zároveň na vyřazovací souboje mezi závodníky – ti, kteří budou v průběhu dostiženi o celé kolo, budou muset ze závodu odstoupit.
 

Foto: Jizerská 50

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner