REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

IBU Cup Evropský pohár v biatlonu 2016 v Novém Městě na Moravě bude!

28.12.2015 |Outfanatic.com | Běžkování, Biatlon

Stejně jako v celé ČR, i v Novém Městě na Moravě, kde se má o 2. lednovém víkendu konat evropský pohár biatlonistů, bylo o Vánocích zeleno a teploty se šplhaly k 10°C. I navzdory této situaci poslali organizátoři Mezinárodní biatlonové unii IBU vzkaz, že 4. závod ze seriálu uspořádají.
 

Foto: MChrrr.


Šéf organizačního výboru Jiří Hamza uvedl, že předpovědi počasí (i dlouhodobé) slibují mrazivé počasí s nízkou vlhkostí vzduchu, a to už od 30. 12. Organizátoři by tedy měli být schopni vyrobit dostatečné množství umělého sněhu a trať na závody připravit. „Biatlonový závod chceme uspořádat i z pohledu naší prestiže směrem ke kandidatuře na pořádání mistrovství světa i Světového poháru v příští sezoně. Potřebujeme si také připravit tratě pro závod Světového poháru v běhu na lyžích, který se uskuteční ve Vysočina aréně 23. a 24. ledna. Rovněž chceme využít nově vybudovaný zásobník sněhu,“ dodal Hamza.
 

Mezinárodní IBU Cup má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku z osmidílného seriálu. V sobotu 9. ledna v 10:00 odstartuje závod žen na 15 km a ve 13:30 se na trať vydají muži na 20 km. V neděli 10. ledna začne v 10:00 sprint žen na 7,5 km a ve 13:00 sprint mužů na 10 kilometrů. V případě, že by sněhu nebyl dostatek, byl by program podle ředitele závodu Jakeše změněn a oba dny by se závodilo ve sprintu.
 
Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

---
Veškeré info o IBU evropském poháru v Novém Městě na Moravě najdete tady. A pokud se vám nechce samotným, vyzkoušejte sekci Hledám Parťáka. A po skončení akce se s ostatními můžete podělit o své zkušenosti a zážitky v sekci Zážitků.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner