REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

12km hike & run trasa Broumovskými stěnami

29.12.2015 |Chrrr. | Běhání, Turistika a treking

Když nenapadal sníh a nemůžeme lyžovat, tak hledáme varianty, co venku dělat. Co třeba vyrazit na výlet do skal? Tam je vlezlo i v létě, takže i v tom sychravém počasí, tam vlastně bude docela dobře. Kam tedy přesně pojedeme? Volba padá na Broumovské stěny.
 


Auto se rozhodneme nechat v Hlavňově na parkovišti u horní stanice autobusu pod hlavňovskými rybníky. Hodíme na záda batůžky se sváčou, náhradním tričkem (co kdyby náhodou pršelo) a s foťákem. Vyrážíme po červené turistické značce do kopce okolo malé osady úhledně posečených a upravených zahrádek. Značku jsme sice ztratili, ale „čuch“ nás táhl přes pole k lesu. Tam narážíme na modrou značku – lesní pěšinku po okraji skalní rokle. Když se modrá stáčí prudce doprava, volíme neznačený double-track, který nás protáhne bahýnkem. A u šrotoviště pro divoká prasátka, na které dohlíží myslivci z posedu, narážíme na červenou. Ta nás přes pískovcové balvany a okolo skal, „kde zelený mužík zatleskal…“ dovede i po kamenných schodech okolo osamocené skalní věže Starosty až na Supí hnízdo – vyhlídku, ze které je parádní rozhled na Broumov a do Polska.
 

Hvězda

 
Kaple Sv. Panny Marie Sněžné na Hvězdě

Kaple Sv. Panny Marie Sněžné na Hvězdě

Seběhneme ze schodů pod skálu a po červené pokračujeme směrem na Hvězdu. Tady končí i parádní běh do vrchu. Nicméně, jen tak hřebenovkou se nám nechce, a tak scházíme po krkolomné zelené do Kovářovy rokle, abychom se z ní krkolomně po skalních schodech škrábali nahoru. Šli jsme prostě jenom „delší, za to horší cestou…“ Ale rokle byla parádní a určitě to za bolavý nohy stálo. I když je mlžný opar, barokní kaple na Hvězdě je vidět už z dálky. Přicházíme totiž po široké cestě. Pokud bychom zvolili hřebenovou cestu ze Supího hnízda po červené, pak bychom kapli přes skály a les z takové dálky zřejmě neviděli. Rozhled a orientaci po kraji ulehčuje ocelová rytina vyrobená státním podnikem Kovovýroba v Polici nad Metují a je z ní zřejmé, že se nacházíme na pomezí Československa a Polské lidové republiky. I přes úctyhodný věk, je rytina velmi zachovalá a bez problémů čitelná. Na Hvězdě je pro hladovce velká turistická chata.
 

K TÉMATU: 11km trasa běžecká Adršpasko-teplickými skalami


Cestou necestou na Strážnou horu

 
To jako tudy je cesta? Aha, proto je to za špatného počasí<br>špatně schůdné...

To jako tudy je cesta? Aha, proto je to za špatného počasí
špatně schůdné...

Na Hvězdě jsme za necelé 2 hodky docela svižné chůze, a protože se nám poměr 2 hod chůze ku 2 hod strávenými v autě nelíbí, vyrážíme po modré turistické na Strážnou horu. Hned na začátku značky míjíme ceduli s upozorněním, že v zimě a za špatného počasí je cesta těžko schůdná. A hned se přesvědčujeme sami, že tudy při dešti, náledí nebo za sněhu asi není ideální chodit. Ale trailík na krosový běh je to krásný. Stezka vede mezi skalami, skalkami, balvany, nádherným smíšeným lesem. Z vyhlídky pod Strážnou horou se zájemci mohou rozhlédnout zase do kraje a do Polska. Pomalu se šeří, tak přecházíme na žlutou značku, která vede dolů z hřebene. Na asfaltce ze žluté uhýbáme a pokračujeme až zpátky do Hlavňova po cykloturistické značce. Po 3 hod jsme u auta. Byl to super výlet krásnou přírodou NPP Policské stěny.
 

Panoramatický rozhled ze Supího hnízda
Foto: Aneta Pelcová

Foto: Archiv MChrrr. & WOK-outdoor.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner