REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Krkonošský survival: Otvírák survivalové sezóny

21.12.2015 |Krkonošský survival | Extrémní závody

25. března v deset večer odstartuje již popáté Krkonošský survival. Tentokrát začíná v Jizerských horách, kam účastníci přejedou autobusy po předchozí prezentaci v cíli, který je na horské chatě Kara. Po tradičním prologu, který slouží k rozptýlení startovního pole, se tříčlenné týmy vydají zpět ke Kaře.

Prostě válečka!


Protože žádná z kontrol není povinná a navštívit všechny bývá v tomto závodě nemožné, je třeba pečlivě nastudovat mapu a odhadnout ideální trasu. K dispozici jsou totiž pouze mapy bez turistického značení a GPS je zakázána. To všechno s ohledem na fyzickou kondici a schopnost navigace v neznámém terénu. Tuto pomyslnou ideální trasu ale závodníci stejně v průběhu závodu mění. Podle toho, jestli jsou rychlejší (nebo pomalejší), než původně plánovali.


K TÉMATU: Krkonošský survival 2015: tunely, výtah na hráz, závěje i brodění
 
Velkou roli hraje i doplňování energie. Je třeba se rozhodnout, zda všechny tekutiny a jídlo potřebné pro závod nést od začátku s sebou, nebo jestli se tým bude zdržovat nákupy cestou. Pokud vůbec bude mít smysl volit trasu přes „civilizaci“.


Stanoviště mají rozdílná bodová ohodnocení a volba trasy je o to obtížnější. Body lze ale získat nejen za stanoviště. Na účastníky čekají i doplňkové disciplíny. I v tomto ročníku zpestří trasu brod řeky a následující výběh těžkým terénem. Tentokrát na jiném místě než v posledních dvou letech. Bude také časovka do vrchu, nebo přírodní překážková dráha. Můžete se těšit i na další zpestření.


K PŘEČTENÍ: Krkonošský survival 2014: 20 hodin, 120 km, holé zadky v Labi

Pokud zvládnete 60–70km v terénu (a na 20 hod to není zas tak moc), není třeba mít z KS strach. Vítězové zvládnou klidně i dvakrát tolik, ale protože závod má časový limit, popovídat o průběhu závodu si budete moci i s vítězi. Ti totiž dorazí do cíle ve stejnou dobu jako většina ostatních. Pozávodní večírek si tak můžete užít celý.

Vichřice, husté sněžení, mráz, nebo také rozkvetlé louky


Deadline pro zaplacení základního startovného je 10. 1. 2016, je tedy nejvyšší čas domluvit si parťáky do týmu. Pokud se tedy chcete zúčastnit náročného, exkluzivního závodu, při kterém poměříte síly s nejlepšími ve svém oboru, máte možnost. CHKO Jizerské hory, Lesy ČR a KRNAP povolily účast 55 týmů. Větší počet možný není. Kromě zkušeností, zdatnosti a umění pohybu v drsných podmínkách zimních hor budete smět využít jen sněžnice a běžky.
 
V minulosti už byla vichřice, husté sněžení, mráz, nebo také rozkvetlé louky. Nechte se překvapit, jak bude vypadat rok 2016.

Nemáte parťáka? Nezapomeňte na Outfanatic.com sekci Parťáci a své zážitky, nejenom z Krkonošského survivalu sdílejte s ostatními v sekci Zážitky!

Foto: Krkonošský survival

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner