REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. prosincový týden (21.–27. 12.)

20.12.2015 |Lu |

Běh


Na Štědrý den ráno, ještě před tím než se definitivně přejíte bramborovým salátem, budete mít několik příležitostí si zaběhat, například na Štědrodenním kondičním běhu v Krčském lese hned v 08:01 ráno. Běžet můžete 5,5 km kondičně ve volném tempu od Velkého altánu na Hrádek a zpět. Trasu je navíc možné libovolně zkrátit nebo prodloužit. Setkání končí zpěvem koled u stromku ozdobeného svíčkami a prskavkami za hudebního doprovodu.

O chvíli později (10:00) začíná Vánoční běh i v Ďáblickém háji, kde se startuje symbolicky u Areálu zdraví a běží se po lesních zpevněných cestách na 4,5 km.

Pokud se vám během svátků přejíst nepodaří, tak se můžete v neděli vydat na Vánoční speciál Teplického půlmaratonu. Čekají vás: „známé trasy z promrzlého závodu z roku 2014, tedy verze na 10 km a necelých 20 km (trasa půlmaratonu je kratší o 1 km díky průběhu Zámecké zahrady). Pozor, nově bude start i cíl v Botanické zahradě v Teplicích pod hvězdárnou.“Orienťák


Příjemné odpoledne s orientačním během můžete strávit v neděli v Jilemnici na Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampiónů. Jsou připraveny závody a kategorie pro všechny, tedy tratě: bejbyónbórd (s kočárky), týnejdžři (pro mladé), oupn (pro všechny). Bude připraven i doprovodný program nejen s lampióny na jilemnickém náměstí.

Také Pražská zimní liga OB pokračuje v neděli závodem Ve stopách Tulipánů v Ostré u Úštěku. Jako vždy se nejedná se o závod, ale o měřený trénink.


Běžky


Nedělní úvodní závod ze seriálu Stopa pro život (seriál běžeckých závodů) ve Vysočina Aréně se odkládá a to z prostého důvodu: „sníh neníAle bude! Pořadatelům se podařilo pro otvírák sezóny najít náhradní termín 17. ledna 2016!


Voda


Zato vodáci se o tomto víkendu poměrně vyřádí a to v pátek na 36. ročníku Vánoční Lužnice. „Sraz je v deset hodin na vodácké základně Klikovského mostu. Lužnice se splouvá k jezu Pilař v Majdaleně (asi 8 km). Komu se nechce na lodi, tak se může zúčastnit pěšího pochodu, cílem je také Pilař.

Nebo ve stejný den na Zamykání Orlice, kde je sraz v 9:00 na loděnici a pojede se Perná – Choceň (7 km). V Brandýse vás čeká gulášek.

V sobotu se bude sjíždět Desná na Štěpánském sjezdu. Start splutí je z Vikýřovic (U Jirsáka), cíl u mostu na Nový Malín. Trasa je dlouhá 3 km a její obtížnost je do WW II.

Také na Otavu dojde při Vánočním splutí s Lubomírem Brabcem. Sraz je v 10:45 u mostu v Sušici proti Armádnímu domu, odkud se vyjede v 11 hodin. Cíl plavby je v Čepici u kamenného mostu.

 
Týden sportu


Od pátku do konce roku si můžete v rámci Týdne sportu zdarma v Praze zabruslit, zahrát squash, zacvičit ve fitness, vylézt horolezeckou stěnu nebo vyzkoušet mnoho jiných sportů. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu je opět široká a budete si moct zasportovat zdarma v desítkách sportovišť. Rezervace na jednotlivá sportoviště odstartují 23. prosince v ranních hodinách a v následujících dnech budou vždy rezervace uvolňovány vždy ráno na dva dny dopředu.
Více se můžete dočíst v článku zde.

 ---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a nová sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner