REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

35 km MTB/běžecká trasa po Českém ráji

22.12.2015 |MáraS | Běhání, Cyklistika

Pohodová biková trasa po Českém ráji, která projíždí mnoha zajímavými místy. Je takovým bikovým základem, na který lze nabalovat další lahůdky, průtahy či technické delikatesy. Start je před obecním domem v Libošovicích. Následuje krátký rozjezd po asfaltu do kopce, abychom mohli po červené zahájit pěkným svižným terénním sjezdem. Přenášení sebe a kola po lávce přes potok po mokrých kládách je rovněž zážitek.

Z Nebákova na Trosky

Trosky, Hrubice, Valdštejn


Dále údolím do Nebákova, z nějž nahoru vede krásný technický výjezd po modré značce. Odměnou je výhled na Trosky. Následuje sjezd po asfaltu k Věžáku a po lesní cestě přesun na Hrubou skálu. Kdo se rád kochá, pokračuje po žluté přes vyhlídky, kde je ale občas potřeba kolo poponést. Alternativa je vzít to po hlavní cestě z Hrubice na Valdštejn, rovněž s nespočtem krásných vyhlídek a menším převýšením. Kdo si raději víc zadrncá, vezme to přes Mariánskou vyhlídku s výhledem na Dračí věž a Dračí zub, přes symbolický horolezecký hřbitov až do Sedmihorek, z kterých se pomalým výjezdem vystoupá nahoru na Valdštejn.


Hrubá skála

Hrubá skála

Silničky i pěšinky


Dále se pokračuje po modré hezkým sjezdem kolem Kopicova statku, kde jsou v lese ukryté moc hezké vytesané sochy do písku, do Kacanov. Stále po modré do Skalan a z nich kus po silnici. Po chvíli se napojíte na žlutou, která vás provede parádním údolím až do Chlumu, odkud již pohodlně po cyklo a silnici zpět do Libošovic. Nabízí se krásné zpestření se zajetím po zelené na Kost, které lze vřele doporučit, avšak spíše za sucha, poněvadž údolí z Kosti do Libošovic rádo bývá podmáčené.


K TÉMATU: Jak na kolo v zimě: 1. díl - Kolo a vybaveníZkrátka pohodový výlet


Suma sumárum, ideální cyklovýlet, obzvláště hezký na podzim, který je pro celou rodinu bez zvláštních extrémů. Hrady, vyhlídky, trocha terénu, trocha silnic, krásná příroda, dostatek míst na odpočinek a občerstvení.

Z Mariánské vyhlídky

Praktické informace

Nejlepší parkování je v Líbošovicích před obecním úřadem. Vzhledem k sjezdům a výjezdům je nejlepší absolvovat trasu proti směru hodinových ručiček. Ideální je horské kolo, celoodpružené není podmínkou. U Hrubé skály kolem cintorínu je třeba kousek poponést. Běžecky je to delší trailový běh s několika málo silničkami.

Trasu si můžete v GPX formátu stáhnout v sekci zážitky, kterou se nestyďte používat a rovněž se podělit taky o vaše oblíbené trasy.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner