REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běžkařský tréninkový masakr: Miš-maš

14.12.2015 |Chrrr. | Běhání, Běžkování

Zase vás sníh navnadil a zase do toho zapršelo? Ach jo. Tak aspoň je ještě chvilka času na další masakrální běžkařský trénink na suchu – miš-maš. Minule jsme „mišungovali“, dneska budeme „miš-mašovat“. Opět nebude chybět rychlost, dynamika a síla, takže se bude jednat o funkční trénink, při kterém po půl hodině člověk sotva plete nohama a nemusí se tak bát, že by v tom sychravém počasí nastydnul. A ručičky se taky flákat nebudou, takže si doma vyjednejte, aby vás drahé polovičky nakrmily…
 


 

Miš-maš

 
Stejně jako na mišung i na miš-maš budete potřebovat přírodní kopec (ne asfalt), ideálně louku, kde se dá skákat a běhat nebo lesní čí polní cestu. Na miš-maš není potřeba, aby kopec byl tak dlouhý, stačí 50–70 m. Ale stoupání by mělo být rovnoměrné a cca 10–15 m na dané vzdálenosti. Pokud to terén dovolí, můžete si udělat dva podobné úseky, které se nahoře (nebo dole) budou spojovat u značky – prostě budete mít takovou vidličku ve tvaru písmene „V“ anebo „A“ bez příčného trámku.
 

Když máte vybraný vhodný kopec a „vytyčené“ značky odkud a kam budete miš-mašovat a jste dobře zapracovaní, protažení a jste psychicky připravení na to, že to bude fakt bolet, tak se do toho můžete pustit:
 
Pokud jste zvolili trať ve tvaru „Ačka“, pak od spodní značky jedné nohy sprintujete nahoru. Hůlky přitom zapichujete do země s každým krokem. Na vrchu se otočíte okolo značky a mažete to klusem dolů ke značce na druhé noze. Nahoru tentokrát imitujete (skáčete). Opět pěkně v maximálním tempu. U vrchní značky se zase jen otočíte a hurá dolů ke značce první nohy a nahoru opět sprint.
 

K TÉMATU: Jak na trénink hůlkami?
 
Pokud jste zvolili tvar „Véčka“, pak začínáte na hrotu a sprintujete ke značce na jedné noze, sbíháte ke hrotu a skáčete druhým směrem. Pro začátek bude stačit, když méně trénovaní vydrží tuhle hru 2x 5 min, s tím, že mezi sériemi se půjdete na 10 min lehce vyklusat po rovině. Chlapi mohou zkusit vydržet 2x 7 min. Až vyzkoušíte, co to s vámi dělá, můžete zkusit přidat další sérii. A smysl hry? Co nejvíc krát vyběhnout a vyskákat na kopec!


PŘEČTĚTE SI: Lyžařská chůze: ideální podzimní trénink na běžky

Pro představu a motivaci: reprezentanti junioři tuto hrátku chodili 3x 12 min. Holkám stačilo 3x 10 min. Pokud půjdete v submaximální intenzitě, tak se vám bude zdát, že to nic není, pokud ale opravdu půjdete v maximu, pak výsledek se jistě dostaví. A to jak momentální pocit zničení, tak i z dlouhodobého hlediska zvýšení výkonnosti.
 
Tak hodně štěstí a těším se na vaše postřehy a nádavky, jak vám to šlo a jak to bolelo.
 


Na závěr: Miš-maš ani Mišung nejsou žádné oficiální názvy. Jedná se o pracovní označení speciálních tréninků mezi trutnovskými lyžaři, tak to jen, abyste se nedivili, že vám nikdo moc nerozumí, co tímhle pojmem myslíte.

Foto: Archiv MChrrr & WOK-outdoor.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner