REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. prosincový týden (7.–13. 12.)

06.12.2015 |Lu |

Foto: Night Run Hradec Králové

Běh


Další, tentokrát předvánoční verze nočního běhu Christmas Night Run se poběží v sobotu a opět po roce rozzáří centrum předvánočního Hradce Králové. Připraven bude nejen běh na 5 km, ale i večer plný zážitků pro všechny účastníky i diváky. Trasa povede centrem i podél Labe. Pořadatelé vzkazují: „Je povinná funkční čelovka a nezapomeňte na červenou vánoční čepici.“

V sobotu se bude běhat i v Praze kolem Hostivařské přehrady o titul Hostivařského kamzíka, start bude na hrázi přehrady a vzdálenost do cíle bude 5,8 km.

V neděli se uskuteční v pražském Prokopáku Běh cyklistů na 6 km v terénu. Nalákat by vás mohlo třeba toto: „Závod je veden v krásném prostředí Prokopského údolí, které je jedním z přírodovědně nejcennějších území Prahy. Vápencový kaňon uchovává zajímavé krasové jevy, mezinárodně významné geologické profily i zachovalá stepní a lesní společenstva. Butovické hradiště je významnou archeologickou lokalitou.“Orienťák


Pražská zimní liga OB pokračuje v sobotu dalším závodem Tour de Prokopák, také v Prokopském údolí. Vybrat si můžete z tratí na 16 km, 12, 8 nebo 5 km. Pokud dorazíte na horském kole, je pro vás připravena MTBO varianta na 14,9 km (vše vzdušnou čarou!). Vzhledem k lokalitě očekávejte značné převýšení, ale za odměnu si prý užijete výhledů.

Pokud si na sobotní závod netroufáte, pak doporučujeme nedělní Kufrování sv. Lucie ve VOSE, což je volnočasový komunitní areál v Modřanech. Půjde o orienťák pro nejmenší, začátečníky i pro ty, co se chtějí proběhnout s mapou. Vzdálenosti jsou více než příznivé: na 2 km po fáborkách, lehká trať na 2 nebo středně náročná na 3 km. Tratě povedou okolím sídliště a mírně zarostlým lesoparkem, vše lze oběhnout po cestách a pěšinách.


Voda


Mírně opožděná XVIII. Mikulášská jízda přes Chrudim proběhne v sobotu v loděnici Chrudim. Sraz je ve 13:15, pak proběhne převlečení a naložení lodí na vlek. Poté pěší přesun k jezu U Velryby a splutí k loděnici. Úsek se může změnit podle vodního stavu. Pozor, masky jsou povinné! Od asi 18 hod bude následovat společenský večer s promítáním fotek a filmů.

 ---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a nová sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner