REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. prosincový týden (30. 11. – 6. 12.)

29.11.2015 |Lu |

Foto: Pražská stovka

Běh


Asi nejdrsnější ultramaratonský běh či dálkový pochod Pražská stovka začíná v pátek lehce před půlnocí. Startuje se v Berouně a končí v Praze Modřanech, přesná trasa bude zveřejněna až týden před akcí. Těšit se můžete na dlouhých 130 km a 5 350 m převýšení. Podle pořadatelů je závod určen „pro všechny běžce, chodce, turisty i všechny ostatní, jež milují pohyb v přírodě a dlouhé vzdálenosti.“ Ale hlavně pro ty, kteří milují extrém.

Mnohem menším extrémem je jistě sobotní Běh okolo Hostivařské přehrady na ďábelských 6,66 km terénem i po asfaltu. Po závodě proběhne vyhlášení seriálu Běhů do kopců v Praze a okolí. Sraz je v Hájích na parkovišti nad fotbalovým hřištěm.

Další pohodový běh nás čeká ve stejný den v Dolních Počernicích na Předvánočním běhu na 3,7 km. Poběží se nejen příjemným zámeckým parkem.

Poslední sobotní závod se odehraje ve Slaném pod názvem Slánské běhy, dospělí mohou vyrazit na trať na 12 km nebo děti na 0,5 až 3 km.

V neděli se můžete příjemně provětrat na Zbraslavském běhu. Startovat se bude ze Závisti (zookoutek za nádražím) na 5 km a čekají vás lesní cesty a kopcovitý terén. Nejrychlejší závodník získá putovní pohár.


Orienťák


Všechny orienťáky se poběží v duchu čertů a Mikulášů. Prvním z nich je čtvrteční noční Čertovský závod v Chotěboři, který je zároveň i tradiční náborová akce místního orienťáckého oddílu.

V Praze se bude závodit v pátek na nočním závodě Mikulášův kufr, který v Krčáku zahájí Pražskou zimní ligu. Startovat lze v kategoriích: čertíci, čertice, diblíci, diblice, holátka 1, holátka 2, lucifeři nebo pekelnice.

Hned v sobotu bude tato liga pokračovat na závodě Čertovy rohy v Malých Přílepech, kde se poběží stylově podle mapy Čertovy rokle stav 2015. Bude káva, čaj, pivo, limo, rum bum, něco teplého (asi párečky) i něco pro mlsné jazýčky.
 

Voda


Také řeky se budou sjíždět v čertovském stylu a tak nás čeká sobotní splutí Vltavy v kostýmech pod názvem Čertovy voleje a pozor: kostýmy nebo jen části kostýmů čertů, andělů a Mikulášů jsou povinné. „Sejdeme se na Výtoni u železničního mostu. Do cíle cesty do Bubenče k Negrelliho viaduktu to máme jen necelých 6 kilometrů, a tak si trasu musíme prodloužit zajetím na Čertovku a také se občerstvit někde v hospůdce v centru.“

Další sobotní splutí bude probíhat na Doubravě na Mikulášsko-čertovské plavbě. Sraz je ve 13 hodin u mostu „Betoňák“ na krajských hranicích a bude se pokračovat do Žlebů. „S sebou: kostým odpovídající názvu akce a dobrou náladu.“

Na poslední sobotní splutí můžete vyrazit na Orlici pod názvem Mikulášská Orlice, sraz je u Loděnice Slavia v Hradci a pro účast je opět povinný převlek za Mikuláše, čerta nebo anděla.

 ---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a nová sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.
 
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner