REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Do Krušných hor na kole, s berlema na baťohu

30.11.2015 |Šárka | Cyklistika

Chodím furt o berlích, ale konečně smím jezdit na kole. Výlet do Krušných hor byl sice naplánovaný déle, teprve pan ortopéd, který mi kolo povolil, ale vyřešil problém, jak se tam vlastně dostat: berle na batoh do poutek na cepíny a ten kopec z Klášterce nad Ohří na hřeben si pěkně vyšlapat!


Když jsem se proháněla po peróně v metru na kole (protože bez berlí se mi chodí ještě fakt špatně) a cpala kolo do výtahu, kam kola nesmí, spoléhala jsem na to, že se případní prudiči v uniformě přinejhorším slitují – vždyť jsem přece na kriplíka dostala už i slevu v muzeu a protekční židli na koncertě, když už všechna místa k sezení byla obsazená. Přesto mi ale v uších pořád zněla písnička, že kolo je kolo a blbec je blbec

Vysoké schůdky do vagónu byly oproti stoupání na Měděnec pohoda. V každé serpošce u měděneckých sfing (mapa) jsem musela stavět a odpočívat, na poli mě málem odfoukl vítr, jinde než na silnici se mi jelo dost blbě. Půlroční válení se je přece jenom znát, obzvlášť když mizerný cyklista jsem byla už před úrazem.

Kupodivu jsem ale vyjela i prudké kopce, které bych dřív brzo vzdala a vytlačila. Jak to? Protože kdybych zastavila, už bych kolo nedokázala rozšlapat. A tlačit? No zkuste si to, když neumíte chodit.Na rozhlednu! Bez berlí?


Nejsem blázen, na výlet druhý den s sebou berle nepovezu, do hospody na polívku nějak dokulhám. Co když ale potkáme rozhlednu? (Co jiného bychom taky mohli na Klínovci asi tak potkat...) Přece si ji nenechám ujít stejně jako všechny rozhledny za poslední půlrok (třeba tyhle u Lužických jezer)!

Kdyby mě viděla paní pokladní, jak se nahoru plazím po zábradlí a po zdech, asi by nebyla ráda. Kdyby mě viděl ortoped, asi by mě svrhl z ochozu pro maření jeho snah. Paní tlustá turistka nahoře ale jen řekla: „Vy jste přijeli na kole? Tak to se nedivím, že se vám do schodů leze tak blbě...“

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner