REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Na ČEZ Jizerskou 50 zbývá už jen pětina čísel

25.11.2015 |Jizerská 50 | Běžkování

Sotva  první sníh zaprášil Česko, už přišla první tisková zpráva – pozvánka na legendární Jizerskou 50: Chcete být za měsíc a půl u toho, až odstartuje legendární ČEZ Jizerská 50? Měli byste si pospíšit. S příchodem zimy do Česka se totiž zaprášilo po startovních číslech a aktuálně je už k dispozici jen pětina čísel. Na tradiční otázku, kdy bude závod vyprodaný, se tak začíná rýsovat odpověď. Přípravy i proto běží naplno – v Bedřichově se od víkendu zasněžuje tamní lyžařský stadion.
 

Zdorj: Jizerská 50


Už 49. ročník ČEZ Jizerské 50 se pojede v Bedřichově v termínu 8.–10. ledna 2016 a nabídne širokou paletu závodů – od královské padesátky klasicky až po novinku v podobě desetikilometrového závodu pro rodiny s dětmi a pro méně zdatné či odvážné běžkaře. Chybět nebudou ani dětské závody či štafeta na 4x 3 kilometry.
 
„Největší zájem je tradičně o závod na 50 kilometrů klasicky,“ vysvětluje Martin Koucký, předseda Ski klubu Jizerská padesátka. „V posledních letech se vždy podařilo závod vyprodat s předstihem a ani letos nemáme jiná očekávání. Jen za víkend nám přišlo přes 60 přihlášek.“
 

Registrace na Jizerskou 50 tradičně chodí v několika vlnách – vždy s koncem zvýhodněného startovného a pak s prvním sněhem. Ten přišel na české hory o víkendu a předpověď slibuje mrazivé počasí i další sněhovou nadílku. „Není pro nás důležité jen to, aby byl sníh na Jizerskou 50. Čím dříve bude v celém Česku, tím více času budou mít závodníci na přípravu na závod,“ vysvětluje Martin Koucký.
 
Pořadatelé ČEZ Jizerské 50 se ovšem nespoléhají jen na přírodní sníh – jakmile to víkendové podmínky dovolily, rozjela se naplno výroba technického sněhu na stadionu v Bedřichově, kde je situováno veškeré zázemí závodu. Jen pro srovnání – technika se rozjela o celých 16 dnů dříve než v loňském roce.
 
Cesty, jak se přihlásit na kterýkoliv ze závodů víkendu ČEZ Jizerské 50, jsou dvojí: buď online na webových stránkách www.jiz50.cz nebo v síti prodejen Hervis po celé ČR se zvýhodněním 10 %. Krajní možností je i přihláška na místě den před závodem – ovšem už za výrazně vyšší startovné.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner