REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Na vítězství budu myslet, až s tou dřinou budu chtít přestat

Rozhovor s vodní slalomářkou Amálií Hilgertovou

24.09.2013 |OVP | Voda a lodě

Foto: Archiv AH

Šestnáctiletá Amálie Hilgertová, neteř olympijské šampionky Štěpánky Hilgertové, se letos představila světovému vodnímu slalomu na mistrovství juniorů v Liptovském Mikuláši a hned si přivezla zlato. Bere vodní slalom jako povinnou rodinnou tradici, kterou kromě její tety udržuje také strýc, bratranec a rodiče, nebo si ho skutečně užívá?
Foto: archiv AH

Foto: archiv AH

Pocházíš z rodiny, kde má vodní slalom velkou tradici. Mělas někdy chuť se z té tradice vymanit a věnovat se něčemu jinému?

Já jsem původně jako malá vůbec vodní slalom dělat nechtěla, sporty jsem až do 12 let hodně střídala a nejvíc mě bavilo asi ježdění na koni, které mi vydrželo do dneška. Samozřejmě jako asi každý, kdo se nějakému určitému sportu hodně věnuje, mívám občas nutkání říkat si „kdybych tak dělala něco jiného“, ale to se stává buď když mi to nejezdí a nebo mimo sezónu. Jinak toho, pro co jsem se rozhodla, nelituji. Nesmírně si vážím rodičů za to, že mě nikdy do slalomu nenutili a nechali mě, ať si k němu najdu cestu sama. Takže nějaké vymaňování se asi nechystá, neberu to jako povinnost kvůli jménu, ale dělám to, protože mě to baví.

Plánuješ se slalomu věnovat naplno i při vysoké škole, nebo tak jako
řada úspěšných juniorských sportovců to zabalíš s přestupem do dospělé
kategorie?


Moc jsem o tom zatím nepřemýšlela, ale přes vysokou školu pravděpodobně ano, co bude, dál nevím. Uvidím, co se objeví za možnosti. Hrozně ráda bych třeba jela studovat do zahraničí, ale se slalomem to moc nejde.

Foto: archiv AH

Foto: archiv AH

S jakým očekáváním jsi odjížděla na letošní mistrovství světa juniorů, ze kterého sis přivezla zlato?

Byla jsem ráda že tam vůbec jedu, protože nominaci jsem měla doslova do poslední sekundy napínavou. Říkala jsem si, že by bylo fajn skončit aspoň do 20. místa a tajně jsem snila třeba i o finále. Byl to můj první velký závod, vůbec jsem nevěděla, co čekat.

Foto: archiv AH

Foto: archiv AH

Jak tě titul změnil - jedná se o výrazný zlom ve tvé sportovní kariéře?

Určitě jsem si začala víc věřit a mnohem víc mě to pak bavilo. Taky mi to připomnělo, jak je krásné vyhrávat, ale ještě krásnější je, když z toho nemáte radost jen vy sami. Nevím, jestli se to dá nazvat výrazným zlomem, ale výrazným zážitkem, na který vždycky budu myslet, až s tím budu chtít v zimě přestat.

Jaký jiný sport zařazuješ do své tréninkové přípravy - můžeme tě třeba
potkat běhat ve Stromovce, která je od trojského kanálu, kde trénuješ?


Běhám ráda, ale ve Stromovce zrovna ne. Běhám u nás na vesnici, tam je to hezčí. Hodně taky cvičím jógu, ta mi taky hodně pomáhá v tom, abych neměla problémy s bolestmi zad, ramen apod. Taky jezdíme kitovat, to je krásnej sport. V zimě jezdím hlavně na běžkách ale občas i na lyže. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner