REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

MS v AR v Brazílii: co se děje právě na trati?

20.11.2015 |Andrea Nogová | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Expedice, Přežití v divočině

Letošní MS v AR hostí brazilský Panthal, který leží na západní hranici Brazílie s Bolívií. Podle pořadatelů se jedná o unikátní region s neskutečnou přírodou a biologickou diverzitou, neboť se tu mísí příroda Amazonie, oblasti Mata Atlantica – atlantický deštný prales a suchého tropického Lesa Chiquitano. Oblast je také domovem spoustě druhů zvířat. Takže se závodníci mají na to těšit, jen tropické klima asi nebude ideálním klimatem pro dlouhotrvající výkony…
 

Před startem se vše točilo okolo mapy
Foto:Green Pixel / Alé Socci


Závod se odehrává právě nyní: odstartováno bylo v sobotu 14. 11. ve 13 hod, a to i se dvěma českými týmy: Fenix Multisport – Adidas (Pavel Paloncý, Tomáš Vaněk, Jan Obuskevič a Kristýna Skalická) a BlackHILL / OpavaNet (Jaroslav Krajník, Tomáš Petereček, Pavel Kurz a Camila Nicolau z Brazílie). Závod je rozložen do 16 etap v celkové délce 685 km tedy, pokud závodníci trefí správnou cestu a nikde nezabloudí. Protože Brazílie je „vodnatá“ země, bude se hodně pádlovat, pak samozřejmě běhat – trekovat, jezdit na biku a trochu i lézt po lanech.
 

Samozřejmě, že Čechům držíme palce, fandíme na dálku a také jejich postupy sledujeme, minimálně na FB page našeho přispěvatele Palonce a také na oficiálním webu AR
 

14. & 15. 11.


Po první pádlovací etapě a prvním treku si Fénix Multisport – Adidas tým vedl velmi dobře. Při třetí etapě na raftu v tajemných zákoutích Rio Paraguay závodníci potřebovali uplatnit i jiné schopnosti než bezchybnou navigaci…
 

No podívej kamaráda...
Foto: Green Pixel / Alé Socci


16. 11. – den, který nebyl moc růžový pro české barvy

 
Fénixové se zamotali u startu a ztratili cenný čas, takže se propadli na 24. pozici. Druhý český tým – BlackHill / OpavaNet musel ze závodu dokonce odstoupit. Závodníci nebojují jen sami se sebou, ale především s tropickým počasím, které je velice vysilující.


K TÉMATU: ME v AR: Jak jsem nedokončili tam, kde jsme loni vyhráli

18.11.

 
Po předlouhé 4. etapě se Fénixové krásným způsobem poprali s etapou pátou a vyrazili na trek. Podle organizátorů 6. a 7. etapa oddělují zrno od plev ("separate the men from the boys" – a co slečny, co jsou v týmu?). Vstupili do srdce Panthalu – placatá krajina, kterou vede stezka, po níž pastevci v období sucha ženou svoje stáda. V období dešťů pak krajina pravidelně mizí ve změti vodních toků, bažin a jezer, které se další rok objeví znovu o kousek jinde. Některé části jsou suché, ale v jiných se sportovci brodí po pás ve vodě. Postup tím pádem musí být časově velmi nevyrovnaný. Navíc je to taky jedna z částí trasy, kde se vyskytují nebezpeční rejnoci. Závodníci proto mají v povinném vybavení jednu trekovou hůl, kterou musí prozkoumávat dno předtím, než vstoupí do vody.

Kdesi v pralese: Kristie a Obuch
Foto: Wladimir Togumy / Adventure Mag


19. 11. – jde do tuhého

 
Vypadá to, že veškeré obavy byly liché. Fénixům se povedla bezchybná navigace a velmi rychlý postup složitým terénem během tropické noci. V polovině 6. etapy, utekli Francouzům a dotahují skupinku třech týmů, které pro ně byly ještě včera večer daleko v nedohlednu.


K PŘEČTENÍ: FollowMe – pokrok nezastavíš, aneb stále sledován
 
7. etapa je navigačně velice záludná a mnoho favoritů se trápí. Dokonce i padla námitka, jestli závodníci nemají zmagnetizované kompasy přítomností železné rudy v této oblasti.
 

Cesta do pravěku? Ne, 6. etapa MS AR v Brazílii
Zdroj: www.sleepmonsters.com


Fénixům držíme palce dál a věříme, že kompas mít zmagnetizovaný nebudou a statečně a hlavně rychle se poperou i se 7. etapou, když v 6. dotáhli Američany… Sledujte Čechy na livetrackingu a fanděte jim na dálku s námi!

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner