REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

To nejlepší z říjnových článků

17.11.2015 |Outfanatic.com |

Říjnové lezecké články byly lehce netypické. Nejdřív jsme se vydali do Skaláku po stopách filmu Jak dostat tatínka do polepšovny a odhalili, na co to tam Vašík s tatínkem vlastně lezli. Hned vzápětí jsme vzali partu dětí bouldrovat na Sněžník a dokázali, že lezec nemusí mít radost, jen když sám přeleze těžkou cestu, ale také když vidí, že díky jeho péči a trpělivosti cestu vylezl někdo jiný.

Jak dostat tatínka do Skaláku, foto: MáraS


Na vodu jsme vás vzali na Botič mezi paneláky i do Vyšehradského tunelu, na průjezd Prahou po Vltavě přes tři jezy na pramici i na Hamerák, neochudili jsme vás ani o report z mistrovství světa v extrémním kajakingu v Ötztalu. Jestlipak víte, na které z těchto akcí v cíli na závodníky čekala vířivka?

V případě bajkování o pozornost v říjnu bojovaly dvě tuzemské singltrekové lokality: Trutnov Trails a Singltrek pod Smrkem. Pozadu ale nezůstalo ani Kokořínsko, kde jsme vám doporučili 40km trasu z Ráje přes hrad Houska na Bezděz a přes Vrátenskou horu zpátky do Ráje. Druhou říjnovou trasou je 25 km v podhůří Krkonoš na Rýchorách, které se hodí jak pro kolo, tak pro dlouhý výběh nebo jednoduše pěší výlet. Cestou potkáte dřevěnou zvonici, středověký kamenný most i rozhlednu Eliška.


Tentokrát jsme si udělali i dvě malé technické exkurze. Jednu do dob předelektrických, kdy se navigátoři museli spolehnout na sextant, a jednu do oblasti současných sledovacích systémů, které umožňují jak v reálném čase sledovat závodníky vytrvalostních závodů a fandit jim, tak zpětně analyzovat postupy a průběh závodu.

Do zahraničí jsme se podívali v září jen jednou, a to do Dolomit na ferraty, na rakouskou i italskou stranu. Tenhle článek je tedy skutečně výživný a naberete v něm inspiraci na celý týden.

Ferrata na Ellmauer Halt, foto: Liskamm

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner