REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Čerťáky za šesti kubíků

12.11.2015 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Začátkem listopadu začala po Facebooku kolovat zpráva, že Lipno bude pouštět celý týden šest kubíků do jinak suchých Čertových proudů. Z doslechu jsem věděl, že se to za téhle vody dá jet a je to i docela zajímavé. Při závodech zde totiž teče okolo dvaceti vteřinových kubíků. Obvolal jsem tedy pár kámošů a zjišťoval jsem, zda ještě nezazimovali své lodě. Nakonec jsme se sešli tři a v neděli ráno vyrazili směr Šumava.

Slalomka


V Loučovicích nás přivítalo sluníčko a příjemná teplota na tričko. Na první jízdu jsme vyrazili od papírny, abychom stihli vlak. Když jsem dojel pod papírnu, bylo mi jasné, že šest kubíků není vůbec málo a bude to pěkné svezení. Vrata byla bohužel zavřená, takže jsme je museli obnést. Místo obvyklých skluzů nad Škvírou byly spíše skoky a člověk si musel dávat velký pozor, aby netrefil nějaký šutr. Což se ne vždy povedlo.

  
Při pohledu do Škvíry se mi trochu zvedal žaludek, protože všechna voda mizela mezi kameny a propěněná za nimi zase vybublávala. Za tohodle stavu by to asi nesjel ani Tao Berman, kajakářský bezmozek, který se vyžívá v nesmyslných sjezdech.

Škvíra


Creek jak na Korsice

 
Pod Škvírou bylo pádlování ještě živější a za chvíli jsme byli u Schodů. Prohlížením jsme se nechtěli zdržovat, a tak jsme jeli na oči hezky z vracáčku do vracáčku. Klasická lajna byla totiž zablokovaná, takže se muselo trochu hledat. Šest kubíku ale nemělo moc velký tah, a tak se všechny vracáky daly v pohodě stihnout. Průskoky mezi kameny mi připomínaly malé korsické creeky.
 

K TÉMATU: Vyhrají vodáci nad energetiky a získají pro sebe Čerťáky na celý rok?Pod Schodama bylo ještě pár pěkných míst, ale za chvilku se řeka rozšířila a začal slalom mezi kameny. V tomto úseku člověk kolikrát bouchne o kámen i za normálního stavu, ale tentokrát bylo projetí bez bouchnutí nadlidským úkolem. Nějak jsme to tedy předrcali a utíkali na vlak.

Schody


Ve vlaku zastává strojvůdce i funkci průvodčího a než jsme s ním vyřídili všechny transakce, měl vlak deset minut zpoždění. Tím se nám zkrátil čas na další jízdu, kterou jsme tentokrát začali na Slalomce. Zde nebyl nedostatek vody tak markantní a nečouhalo ani moc šutrů. Stejné to bylo i na Železňáku, který byl velmi podobný jak za dvaceti kubíků.
 

K TÉMATU: Proč se neučit eskymovat?S obavou jestli stihneme další vlak, jsme se moc nevykecávali a voleje nad Loučovicemi jsme přepádlovali tréninkovým tempem. Čímž jsme nakonec ještě získali dvacetiminutovou rezervu. Rychle jsme zase naházeli lodě do vlaku a vyrazili na třetí jízdu. Sluníčko už ale zašlo za kopce a slalom mezi kameny na konci Čerťáku už byl opravdu úmorný, takže jsme to raději po třetí jízdě zabalili.
 
Bylo to opravdu super zakončení sezony a zajímavá jízda, ale kdyby raději pustili na víkend dvacet kubíků místo šesti celý týden. Bylo by to z vodáckého pohledu lepší.

Pod Vratama


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner