REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Bike'n'Boulder – Trutnov Trails

04.11.2015 |Kuba Vondrášek | Lezení, Cyklistika

Trailové ježdění na bajku zažívá v poslední době obrovský boom a nové singltracky rostou jak houby po dešti. Stavěči chtějí pro svůj trail to nejlepší a nejdrsnější místo, aby jízda měla pořádné grády, a tak není divu, že spousta trailů vzniká ve skalnatých oblastech vhodných pro spoustu dalších sportů.
 

Cesta k boulderům nad Suchovršicemi


Jedním z nich je bouldering. Výborným terénem pro kolo a lezečky je oblast okolo Rychlebských stezek, o kterých se píše tady. Lezečky si ale nesmíte zapomenout, ani když vyrazíte na Trutnov Trails (TT). Trutnovské traily jsou totiž namotány okolo pískovcového masivu Čížkových kamenů. Modřínový trail dokonce vede po hraně těchto skal, což není nic pro lidi se závratí.
 
  
Na Čížkáčích se boulderingově vyřádíte až až. Bouldry jsou tady občas docela vysoké, tak si nezapomeňte svoji bouldermatku. Pokud by vás ovšem padání do žíněnky přestalo bavit, můžete vyzkoušet svůj morál na klasických cestách s lanem, kterých je tu taky dost. Zdejší cesty však nepřesahují přes 15 m, nicméně je jich tady dost pro každého od III až po IXc.


K TÉMATU: První dojmy z podzimních Trutnov TrailsSuchovršice

Suchovršice

Pokud vás přestane bavit lezení na masívu a chtěli byste vyrazit na pořádné bouldrové kameny. Popojeďte po proudu Úpy až do Suchovršic. Tady se nachází další bouldrová oblast. Průvodce po zdejších kamenech naleznete zde. Doporučuju jít k boulderům podle tohoto popisu nebo podle GPS. My šli podle jiného popisu a nachodili jsme toho víc než naboulderovali. Bouldery v této oblasti nejsou nikterak těžké. Nejtěžší je za 6C, ale i to dokáže po probajkovaném dopoledni pořádně potrápit.

Pokud by vám ale ani to nestačilo, tak do Ádru je to co by kamenem dohodil a tam už se vaše lezečky dozajista nabaží až až. Takže až si příště pojedete zabajkovat na TT nezapomeňte si do báglu přihodit lezecký cajky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner