REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. listopadový týden (2. 11. – 8. 11.)

01.11.2015 |Chrrr. |

Zdroj: www.adrkros.cz

Běh


V úterý večer v Praze-Hlubočepech startuje 2. závod Prokopského nočníku. Kdo se chce s čelovkou proběhnout Prokopským údolím, nechť je připraven ve 20 hod v Besední restauraci Hlubočepy v Praze 5. Nezapomeňte, že se jedná o „městský kros pro všechny, kdo se nebojí tmy.“
 
Ve středu se poběží O pohár rektora ČZU v Praze-Suchdole. Start dětí je o 15. hod, dospěláci startují v 15:30. Start je asi 200 m od KTV univerzity.
 
Pro Východočechy pokračuje seriál běhů do vrchu Běžecké vršky, a to Během na Žaltman. Startuje se v Malých Svatoňovicích a cíl je u rozhledny Žaltman na Jestřebích horách. Závodit se začíná v 15 hod dětskými kategoriemi.

Pro ty, co milují krosové běhy terénem a parádní přírodou je jako stvrořený Ádrkros, kultovní běh Adršpašskými skalami. „Od roku 1980 se koná netradiční neformální setkání lezců, civilistů, přátel i příznivců horolozeckého sportu. Mezi skalami se odehrává největší sportovní bitva mezi horolezci a civilisty. Původní 3km okruh se trochu protáhl na dnešních 9 km. Tedy, vzhůru na Ádrkros, otevřené mistrovství světa horolezců v krosu. Zdař chyt a zdař běh...“ Horolezkyně, horolezci, ženy a muži startují v pravé poledne v Dolním Adršpachu pod skalním panoramatem. Dopoledne bude patřit dětským kategoriím.

Pro ty, kteří ještě nejsou znavení, je ideální akce BoBoBěh, který startuje v neděli 8. 11. na Bedřichově v Jizerských horách u Ski Servisu Mára. Na 30km trase se pěkně proběhnete po Jizerkách. Část startovného bude použito jako příspěvek na Jizerskou o.p.s. a taky nezapomeňte přinést nějakou věc v hodnotě asi 100 Kč, která bude použita jako cena při vyhlášení výsledků. Pozor! Kapacita závodu je jen 200 účastníků.
 

Orienťák

 
V úterý je pořádaný tréninkový OB závod, pořadatelem je Ekonom Praha Outdoor (EPO). Shromaždiště je u Restaurace U Václava ve Velké Chuchli a start je intervalový od 18 do 20 hod podle toho, jak dojdete.
 
Pro ty, kteří se s buzolou teprve učí je na sobotu připraven Den orientace v přírodě v Teplicích – Běháme s mapou a buzolou III. Trochu si zazávodíte, ale při tom se zdokonalíte v práci s buzolou.


Orienťáci těšte se na MČR v horském OB (HROB), který se uskuteční o víkendu v Potštejně u základní školy. Doporučený příjezd je v již v pátek, neboť v sobotu v 10 je hromadný start a všichni mají být účastni na rozpravě.
 

MTBO

 
V sobotu v 17 hod večer v Roudnici v Krkonoších startuje Cyklon„noční cykloorienťák dvojic na 5 hodin při kterém si každý tým volí vlastní trasu (scorelaufový princip). Dle chuti a kondice ho můžete pojmout jako závod, nebo jako výlet. Je tedy vhodný jak pro výkonnostní cyklisty, tak pro pohodáře, podobně jako „Bike Adventure“.“
 

Voda

 
I když je už trochu zima, nadšení vodáci mohou ještě vyrazit na Zavírání Úhlavy aneb Bezpečnost na vodě očima dětí. Akce se je plánována na 7. 11. od 13 hod a na programu budou jak projížďky na lodích a slavnostní zamčení řeky, ale také teorie o bezpečnosti na vodě, tématické soutěže o ceny na vodě i na břehu. Nejlepší dětští soutěžící budou samozřejmě odměněni. Na večer je pak chystáno posezení s kytarami.
 

Ultratrail – dálkový pochod

 
Ve dnech 6.–7. 11. je pořádán dálkový pochod Vřesovická stovka. Můžete si vybrat zda-li vyrazíte na celou 100km trasu anebo vám bude stačit jen poloviční porce. Stovka startuje již v pátek večer, takže prvních 50 km je nočních. Start je mezi 20–22 hod u Bistra U Draka na nádraží v Bučovicích a přes Žďánice a Kyjov půjdete do Bučovic odkud přes Buchlov a Buchlovice do Vřesovic. 50km trasa trasa vede z Kyjova přes Buchlov do Vřesovic, ale jako padesátku můžete zvolit i noční či denní část stovkové etapy.
 

Kultura

 
Po celý týden pokračuje Mezinárodní festival outdoorových filmů, stejně jako Snow Film Fest, a to napříč celou republikou.
 
Abyste se věděli, co vás ve sportu čeká příští rok za novinky, můžete vyrazit na sportovní veletrh Sport Life, který se od čtvrtka do neděle koná na Brněnském výstavišti. V kongresovém centru bude současně od soboty do neděle probíhat i cestovatelský festival Kolem světa.
 
Aby té kultury a festivalů nebylo málo, tak se v Praze na filozofické fakultě v sobotu a neděli bude konat cestovatelský festival Obzory. V rámci jeho odpoledního programu budou také slavnostně vyhlášeni nejlepší běžci ze Salomon Trail Running Cupu a Rock Point – Horské výzvy. Samozřejmě se kromě filmů můžete těšit na přednášky či workshopy.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a nová sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner