REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Singletrek pod Smrkem: Podzimní návštěva je bikerovou povinností

28.10.2015 |MáraS | Cyklistika

Zatímco náruživí běžkaři už vyhlížejí na stránkách Jizerské ops, kdy se objeví zpráva, že rolby letos poprvé vyjely, tak biková sezóna v nejpopulárnějším jizerskohorském bikovém centru Singltrek pod Smrkem zdaleka nekončí. Přestože je na poslední víkend v říjnu plánovaná oficiální rozlučka se sezónou, na trailech to sviští o sto šest. Předposlední říjnový víkend jsme Singltrek navštívili a přinášíme info o stavu trailů a situaci v Jizerkách. V plánu byla i rozsáhlá fotoreportáž, která se jako obvykle nezdařila, protože jak jednou poznáš flow místního trailu, tak na focení není čas a fotozastávka by tě vyhodila z rytmu.


Hejnický trail je nej, foto: ms


Podzimní barvy jizerskohorským lesům vždy svědčí


Barevná příroda dodává ježdění na singtreku úžasnou atmosféru. Pokud si ji ještě necháte podtrhnout výjezdem za východu slunce či dojezdem při západu, tak mlhou vyplněná jizerská údolí, barevné stromy a červánky na obloze, vytváří nezapomenutelnou scenérii. Ráno se už teploty drží u nuly a trávu pokrývá přimrzlá jinovatka, první náznak blížící se zimy. Traily se pomalu plní spadaným listím, které v některých místech dodává ježdění další dimenzi v podobě čekání jestli smekne nebo ne. Obzvláště na Hejnickém hřebeni to bývá občas celkem napínavé. Nicméně zatím rychlost a četnost projíždějících cyklistů stíhá listí odfoukávat a traily jsou pěkně viditelné a průjezdné. Přestože už je pokročilý podzimní čas, traily jsou stále poměrně plné bikerů, a to především Poláků.


Stav trailů


Obecně nutno podotknout, že Singltrek těžkne. To, co byly na začátku krásně vysypané stezky kroutící se mezi stromy a člověk na hardtailu si to užil stejně jak na fullu, tak to jsou dnes poměrně dost vyjeté traily plné kořenů a kamenů. Do Rychlebských stezek, které jsou typické svým „drncevějším“ 
pojetím to má stále ještě daleko, ale obecně vzato, singltrek si nyní člověk lépe užije na celoodpruženém kole, které požere nerovnosti. Předposlední říjnový víkend nás poměrně dost překvapilo, kolik bylo na trailech vody. Většina dolíků je aktuálně vyplněna kalužemi a bahýnkem, což není úplně příjemné. Jednak je člověk hned mokrý a hlavně kalná voda nedává znát, co se v kaluži skrývá, takže je třeba často přibrzdit. Nepromokavé návleky na tretry jsou podmínka, jinak mokré nohy mrznou.
 


K TÉMATU: Cyklo Aréna VysočinaNově vyspravený trail Libverdská strana, foto ms

Nově vyspravený trail Libverdská strana, foto ms

Co je nového ?


Nově začínají tvůrci Singltreku opravovat trail Libverdská strana, který sjíždí z Hubertky k sudu. Prvních asi půl kilometru už je vysypaný novou šotolinou, takže je krásně houpavý a bez nerovností. Zbytek se očividně na dosypání zatím jen připravuje, o čemž svědčí hromady štěrku připravené u trailu. Kdo byl na singltreku na jaře, mohl odjet zklamán bez krásného trailu kolem Měděnce, který byl uzavřen díky pracím v lese. Ty už jsou dokončené a trail je otevřený. Co se dopravy týče, tak zde je také novinka. Nástupních míst má Singltrek celou řadu. Já nejraději vyrážím od Sudu, což přes celé jaro a léto znepříjemňovala objížďka ve Vansdorfu, kterým nešlo projet. Tato otrava je již naštěstí pryč a Vansdorfem se profičí po nové silnici. A poslední ve směsici novinek: Smart Maps připravili mapu Singltreku volně ke stažení.
 


PŘEČTĚTE SI: Bike ´n´boulder na RychlebechPřipravuje se zavíračková párty


Na závěr sezóny se v Singltrek centru připravuje i párty. Proběhne v sobotu 31.10. Na návštěvníky dle pozvánky čeká grilovačka, teplé i studené alko i nealko a hudební doprovod DJ´s. Akce také slibuje posezóní výprodej kol z testovací flotily.

Nuže, podzimní bikový čas není nekonečný, tak hurá vyrazit co nejdříve. Dříve, než vyrazí ty rolby.
 

Hubertka, foto ms


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner