REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Když rozhodčí není potřeba

Frisbee - kde a s kým v Praze hrát

18.09.2013 |OVP | Další sporty

Foto: Petr Kotěšovec

Zkuste se vžít do role učitele tělocviku: každý den spousta pohybu v pracovní době, děti vás obvykle nenávidí o něco míň než učitele objektivně praktičtějších předmětů, v zimě lyžovačka, v létě voda a navíc dva měsíce prázdnin, paráda! Ale kdo má pořád vymýšlet program tak, aby se furt nehrál jenom volejbal? Řešení nabízí Česká asociace létajícího disku, která pořádá školení hry ultimate frisbee pro učitele. Kdyby ho bývala absolvovala moje učitelka, možná by nám netvrdila, že když někdo disk srazí na zem a nechytí, tak ho ztrácí.

Foto: Neil Gardner

Foto: Neil Gardner

Co tedy k ultimate frisbee, tedy hře dvou sedmičlenných týmů na dvě brankové zóny (kromě přečtení pravidel) vlastně potřebujete? Létající disk, pár kamarádů, nejméně osm kusů čehokoli na vyznačení brankových zón a víceméně rovnou plochu. V případě dalších dvou disciplín s diskem je výbava ještě skromnější: disk a vlastní tělo pro tríčky freestyle frisbee a disk a ne úplně fádní terén pro discgolf. Absencí čeho se ale ještě frisbee odlišuje od ostatních sportů? Absencí rozhodčího. Základním principem je totiž Spirit of the Game, díky kterému se i na těch nejoficiálnějších turnajích hráči obejdou zcela bez rozhodčího, hru dokáže kočírovat úcta hráčů k sobě navzájem.

Foto: Neil Gardner

Foto: Neil Gardner

Jak se dá s tímto sportem začít? Jednoduše, tedy sehnat pár kamarádů a vyrazit třeba na Letnou, kde v případě, že je vás málo, často potkáte hrající skupinky, ke kterým obvykle nebývá problém se přidat. Pokud jste ale stydliví a do rozehrané hry se ostýcháte vstoupit, můžete se ohlásit předem a přijít přímo na trénink některého z šesti aktivních pražských týmů, nebo se tento víkend (21.–22. 9. 2013) vypravit na Příbramsko na tréninkový frisbee kemp.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

04.08.2016

360° panorama, dejte svým fotkám nový rozměr

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

05.07.2016

Přežili jsme Tůruj Brdy 2016

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner