REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 5. říjnový týden (26. 10. – 1. 11.)

25.10.2015 |Lu |

Běh


Ve středu se poběží další ze série krosových závodů Run Česká Kanada s názvem Roštejnský kros. Můžete si opět vybrat formu: běh / canicross / MTB cross coutry i vzálenosti: 28, 17  nebo 7 km kolem Velkopařezitého rybníka. „Roštejnský kros není polohou v České Kanadě, ale i zde na vás čeká běh v hustém lese, přes louky, kolem rybníků.“  

Ve stejný den se v Teplicích poběží Běh Božákem, ale nepůjde o klasický běh, ale o běh do schodů ve výškové budově v ulici Sochorova, aneb „schody, schody, schody ... prostě 20x schody.“

V sobotu se můžete připojit do zahajovacího ročníku Vinařského maratonu. Start i cíl je ve vinařské obci Velké Bílovice. „Trasa vede malebnou krajinou po cyklostezkách mezi vinicemi. Proběhnete vesnicí Vrbice v srdci Modrých Hor, dále do vinařské obce Čejkovice a zpět do Velkých Bílovic.“ Maratonci poběží dva okruhy, půlmaratonci jeden.

V Děčíně můžete ten samý den vyběhnout na Běh do vrchu na Pastýřskou stěnu, dominantu Děčína. Poběží se na vzdálenost 0,83 km s převýšením 110 m.


V Praze se ten den poběží asi „nejděsivější“ závod a to Zombie Night Run. Půjde o 5km závod se 4 zombie zónami na Vítkově. Pořadatelé lákají na „událost známou jako nejděsivější a nejstrašidelnější běh na světě. Závod, kde není důležité vyhrát nad ostatními, ale nad svým strachem.“ Navíc startem přispějete 50Kč na Kapku naděje.

Nejnáročnější závod vás ovšem čeká v neděli v Beskydech s názvem Střecha světa. Celková délka trasy je 42,9 km a trasa probíhá v masívu Těšínských Beskyd a Lysé hory. Start bude v obci Morávka (okres Frýdek Místek) pod horou Travný (1 203 m).


Orienťák


Ve středu se mohou pražští orienťáci vyřádit na Ďáblické bludičce.Tož opět se můžete pobavit blouděním v háji, hledáním něčeho ve tmě, v lese, v díře, v jámě ďáblově, v rýze, v hustniku, v pelechu bezdomovce, za hromadou dřeva, na skále či v rybníčku.“ Zázemí bude v restauraci Na Mělnické v Ďáblicích (naproti hřbitovu).

Historicko-dobrodružná orientační hra pro malé i velké s názvem Pražské věže se chystá na neděli. Můžete zavítat na Jindřišskou věž, do Muzea Policie České republiky, do Českého muzea hudby, do Novoměstského pivovaru, vinic Grébovky, na hydroelektrárnu Štvanice, na Staroměstskou mosteckou věž, na Prašnou bránu, Svatomikulášskou městskou zvonici, do baziliky na Vyšehradě a na zvonici na Pankráci. Navíc půjdete podle mapy z konce 19. století.

Pochod


Za strašidly do tajuplných průchodů se můžete vydat ve čtvrtek s KČT a Muzeem pražských pověstí a strašidel „do uliček, které se na noc zamykají a které ani rodilí pražané neznají.“ Na výběr máte ze dvou tras, 3km se strašidlem a 6km individuálně. Start obou tras je na Anenském náměstí.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner