REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rio Botičo: „Hlavně dejte bacha, ať vám do lodě neskočí potkan.“

30.10.2015 |Šárka | Voda a lodě

No fujtajks, pomyslela jsem si, když se s námi větou o potkanovi loučil Ferdinand, který Botič už jel a letos se uvolil hodit nás autem na start k Hostivařské přehradě a pak ho nechat zaparkované u cíle pod Vyšehradem. Ani historky o potkanech a informace o tom, co všechno se do Botiče splachuje, ani seznam bacilů a breberek, které v Botiči žijí, nás ale před projížďkou na lodi mezi paneláky neodradil. Cvakli jsme si slivovici jako desinfekci a vyrazili od silnice dolů k vodě, kde už na nás čekala vypůjčená gumová pálava.

Rio Botičo, foto: Jitka Hermanová


Stačilo na sebe navlíknout neopreny, přikurtovat moje berle k lodi, aby neuplavaly a vyrazit. Už v prvních meandrech mezi stromy hostivařského lesíka jsme potkali několik vyklopených posádek a i my jsme chvílemi měli co dělat, ovšem rozhodnutí vyrazit ještě před koncem výkladu trati (který stejně nebyl ani trochu slyšet) můžeme všem, kteří mají trasu nastudovanou, doporučit: když jsme objeli těch pár cvakavců, jeli jsme celou cestu prakticky sami.

Nevím, co by tomu řekl můj fyzioterapeut, ani co by se stalo s mojí stále ještě nemotornou nohou, kdybychom se cvakli, ale jízda na gumáku se mi zdála jako ideální rehabilitace polámané kyčle: pádlování zvětšuje rozsah pohybu stehna nahoru k tělu a vyvažování pohybem boků taky leccos posiluje.

Jezy se nepřenáší! Pokud máte správnou loď...


Gumová kánoe byla ideální volbou nejen díky svým terapeutickým vlastnostem, ale taky proto, že při sjíždění jezů se při dopadu čumáku na hladinu zlomila a tedy nezabořila a nenabrala tak moc vody. Proto jsme si mohli troufnout i na nejvyšší botičský jez, třímetrovou Marcelu.


Po několika kratších tunelech v Michli a u Grébovky je závěrečnou lahůdkou splutí 750m tunelu pod Vyšehradem, čímž Botič ústí do Vltavy. Voda v něm teče dost rychle, podle propozic je v něm i hlučný betonový stupeň, kterého si ve skutečnosti ale skoro nevšimnete. Pokud se v tunelu nevzpříčí strom (což byste se měli dozvědět na té neslyšitelné rozpravě před startem), dá se projet pohodlně. A potkany jsme vůbec nepotkali.


ČTĚTE TAKÉ: Prahou přes tři jezy: Hupy, vlny, květáky a drama s lodí na silnici


Zato jsme potkali Palonce, jak ve Vltavě trénuje na kajaku. Moje odpověď na jeho otázku, jaké mám zdravotní vyhlídky (totiž že ze mě asi bude cyklista) ho náramně rozesmála. Zřejmě má stále v paměti moje mátožné cyklistické výkony třeba v Číně

Výjezd z tunelu pod Vyšehradem, foto: Jitka Hermanová

Foto: Jitka Hermanová. Více fotek z různých vodáckých akcí najdete na www.padlo.cz a www.dronte.cz.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner