REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Co s podzimem? Vyběhnout!

23.10.2015 |Palonc | Běhání, Turistika a treking

Tak už je tady zase podzim. Takové to období, kdy už se nedá chodit v tričku, ale na lyže to pořád není. Běžecká sezóna už pomalu končí, běží se jen klasiky jako VelKunda a HROB (Velká Kunratická a Horský Orientační Běh), tak co s tím?
 


Někdy je sice trochu kosa, ale pořád se dá vyběhnout. Z práce se dostanete ještě povětšinou za světla, i na vesnici se dá ještě dýchat (smrad ze spálené veteše schraňované po celý rok v kombinaci s inverzí se dostaví až později), za to v Praze napadne v listopadu první sníh a MHD se na pár hodin zhroutí.
 

Tak co s tím?


Vyběhnout přece.

A dál?


Dál, zařvat, běžet, letět… a máchat nohama v těch vybarvených listech. Podzim je svým klidem, barvami a končící sezónou ideálním časem k rozmyšlení co dál. A běh je k tomu ideálním stavem. Ať už se vám letos dařilo více či méně, je fajn se nad tím zamyslet už na podzim. Máme ve zvyku si dávat předsevzetí na nový rok, ale novoroční předsevzetí provedená v šampusovém opojení („už nikdy nebudu pít!“) vydrží do tří králů nebo prvního večírku.
 
Když začnete již na podzim, získáte náskok, nejen v nohách, ale i v hlavě. Neříkám hned po sezóně začít drtit – to si pak na nový rok budete přát, abyste si ten kotník konečně už vyléčili. Raději si pěkně odpočinout, pár týdnů si dát skutečný oraz. Hýbat se když se vám bude chtít, a jak se vám bude chtít. A pokud je tady na vás moc zima, tak prostě vyrazit na jih – seakajaky a lezení v Chorvatsku, létající koberec v Maroku, cokoliv na Kanárech, letenky jsou levné a všude je hezky. Taky by do party patřili Braniboři v Čechách, Maďaři na Slovensku, Syřani v Rakousku, ale to je jiná příhoda.
 

K TÉMATU: Jak zlomit lenost? Vyběhnout a hned!
 
Ač to zní podivně a mnoho lidí mi to nebude chtít věřit, na podzim doporučuju, wait for it… dovolenou. Nebo aspoň oddech. Fyzický i mentální. Pak je to všechno jednodušší. Nápad, který vás napadne, a při dalších klidných výbězích necháte uzrát, vám zcela jistě bude bližší, než něco co ze sebe dostanete mezi třetím věnečkem a čtvrtým vanilkovým rohlíčkem. Navíc po pořádném odpočinku budete mít o to větší sílu a motivaci se do toho zase pustit.
 


Vánoční stres se vás netýká, vy víte, kam se chcete dostat, ať si klidně stresují. Silvestrovská předsevzetí nemusíte bastlit narychlo, jen aby něco bylo, vy už svoje máte. A nejen to, už jste na správné cestě.


K PŘEČTENÍ: Jak zůstat zdravý i při sychravém podzimu?
 
Možná to popisuji příliš idylicky a zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda, ale já vám nic neprodávám. Prostě jen doporučuju si pořádně na podzim odpočinout, zastavit se, rozmyslet a pak se do toho pořádně pustit. Je jedno jestli odpočinek bude mít podobu (aktivní) dovolené, občasného proběhnutí nebo úplného klidu. Odpočinek pomáhá, to se snažím říci. Nic víc, nic míň.
 

Foto: Palonc

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner