REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. říjnový týden (19. 10. – 25. 10.)

18.10.2015 |Lu |

Foto: EPO Trail Maniacs

Běh


Pokud máte chuť „zazávodit si ve všední den po práci na kvalitně značené trati s lehkou příchutí dobrodružství“, tak byste se měli vydat v úterý na pražský Prokopský nočník. Jde o první ze seriálu tří krossových závodů na 7,2 km a tentokrát se poběží v Jinonicích se startem v Restauraci u Bučka (Motel Grádo).

Další zajímavý závod se chystá na sobotu pod názvem Vencův bezhodinkový běh. Poběží se 8 km v Divoké Šárce, kde „každý borec si určí čas, za který je schopen trať závodu uběhnout.“ Do tohoto času se musí co nejlépe trefit a hodinky jsou zakázány. Start je společný.

O poznání náročnější závod odstartuje v sobotu pod názvem EPO Trail Maniacs. „Tento závod vás provede po cestách, necestách, cestičkách, skalkách a srázcích v okolí Slapské přehrady. Čeká Vás 63 km s převýšením 2 300 m nebo můžete zkusit kratší trať na 45 km.“ Více se dozvíte v upoutávce.

Další z nekonečných okruhových maratonů proběhne v sobotu pod názvem Běh na 100 km v Plzni. Čeká vás 1 500 m dlouhý asfaltový okruh s minimálním výškovým převýšením. Vybrat si můžete z tratí na 10, 42,2 nebo 100 km. Poběží se ve Štruncových sadech.

Závod Klánovický terénní půlmaratonv krásném prostředí a mírném terénu, po nádherných lesních stezkách a přesto bez stoupání“ se poběží v neděli v Klánovicích u Prahy. Trasa vás údajně zavede do zaniklých středověkých vesnic a míst, kde v minulosti řádili loupežníci. Součástí je i 10km závod, canicross (běh se psem) a dětské závody.


Orienťák


Pokud s orienťákem teprve začínáte, tak především pro vás (ale nejen) je určen úterní Noční bohnický orienťák v zahradě Psychiatrické nemocnice Bohnice. Připraveno bude několik tratí pro malé i velké závodníky o délkách od 2 do 6 km. „Na kontrolách budou odrazky, takže si nezapomeňte přibalit baterku, ideálně čelovku.“


Pochod


Již tradiční 24hodinový pochod s názvem Den cesty začíná v pátek večer ve Veselí nad Lužnicí. Cílem závodníků je pokořit za tento čas co největší vzdálenost po určené trase (vedoucí do Plzně). Podzimní trasa začíná v pátek večer, takže na druhou polovinu závodu, kdy jde již do tuhého, je zajištěno denní světlo. Akci je možno pojmout i jako výlet.


Zábava


A protože počasí už nám venku tolik nepřeje, tak se můžeme v teple pražského kina Aera podívat, co jsme dělali, když nám počasí ještě přálo. Přijďte v sobotu na horolezecký festival SherpaFest a můžete se těšit na filmy, přednášky a fotografie.

Pro příznivce seakajaku a otužilce je připraven 3. ročník Seakayakářského festivalu v Intercampu KOTVA v Praze. Proběhne nejen promítání, přednášky, ale i kanoe-polo a velké pádlovací defilé na Vltavě.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner