REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rubenczal 2015 – 5. ročník horského půlmaratonu v Krkonoších

15.10.2015 |Rubenczal | Běhání

Na poslední chvíli nás zastihla tisková zprávička od organizátorů zajímavého běžeckého závodů. V sobotu 17. října v pravé poledne odstartuje již 5. ročník Horského běžeckého závodu Rubenczal 2015. Výjimečná lokace v Krkonošském národním parku, výjimečná expozice hřebenů hor, ale také i délka a náročnost činí závod jedinečným. Na 22km trase musí běžci nastoupat a sestoupat více než 1 250 výškových metrů.
 


Start závodu je na Horské chatě Portášky 1 050 m n. m. ve Velké Úpě u Pece pod Sněžkou. Trať pokračuje do údolí Velké Úpy (710 m n. m.) přes řeku Úpu, kolem Úpského kostela přes Vlašské boudy až na vrchol Černé hory (1 299 m n. m.). U vysílače Černá hora proběhne zápis pověřeným týmovým komisařem a trať pokračuje zpět přes Sedlo pod Kolínskou boudou, Slatinou stráň, okolo Kladenky do strmého údolí Javořího potoku až k řece Velká Úpa a odtud přes Šraml nahoru do cíle na Horskou chatu Portášky. Na trati budou připraveny čtyři občerstvovací stanice a sedm kontrol.
 

Závod RUBENCZAL je jedinečný svou atmosférou a náročností, která oslovuje profesionální i amatérské běžce. Trasa vede po starých kamenných krkonošských chodnících, původních i zapomenutých štětovaných cestách, které nabízejí překrásné výhledy nejen na majestátní hřebeny Krkonoš, místní dominanty, ale i daleko do krajů Čech a Dolního Slezka – Polska.
V letošním ročníku opět přivítáme na startu nevidomého Honzu Říhu, který si v loňském roce vedl se svým vodičem Pavlem Lisým opravdu výborně. Trať uběhli ve skvělém čase 2:49:13 h. (viz archiv minulých ročníků). 

Navázali jsme také partnerství se spolkem neslyšících Hradec Králové a jejich prostřednictvím oslovili různé spolky hendikepovaných v celé ČR (http://www.hsnhk.estranky.cz/). 
Spolupracujeme také se školou J. Ježka pro zrakově postižené, Loretánská 19, Praha 1. A nejen díky tomuto závodu mělo možnost navštívit náš nejvyšší vrchol Sněžku poprvé ve svém životě přes 20 nevidomých studentů. Chceme, aby se k nám přidávali opravdu všichni, kteří mají chuť sportovat, relaxovat a poznávat své osobní limity. Tímto způsobem tak podporujeme i hendikepované sportovce a nabízíme jim možnost být v bezprostředním kontaktu s českou i zahraniční sportovní komunitou, nejen na vrcholové úrovni. 

Jeden z proběhlých ročníků popisuje neobvyklou formou jedna z mnoha účastnic tohoto horského půlmaratonu na svém blogu.

Nádherné prostředí a sportovní zážitek vytváří skvělou atmosféru pro všechny zúčastněné. 

Závod RUBENCZAL – Horský běžecký půlmaraton se díky nejen své geografické výjimečnosti těší stále většímu zájmu amatérských i profesionálních běžců. 

Závod se koná za každého počasí.

Více informací naleznete zde na webu závodu www.rubenczal.webnode.cz a facebooku.

Foto: Rubenczal

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner