REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. říjnový týden (12. 10. – 18. 10.)

11.10.2015 |Lu |

Foto: City Trail Run

Běh


Na sobotní dopoledne nachystal sympatický „běžecký oddíl neambiciózních běžců“ tradiční Běžeckou pivní štafetu na trati o 3 x 1,6 km, poběží se na Praze 6 v Oboře Hvězda. Že nejde jen o běh, asi tušíte.

Údajně nejstarší maratón v Čechách Pražský maratón se ve stejný den poběží v jiném pražském parku a to ve Stromovce. Starší je prý pouze maratón v Ostravě. Koná se tradičně v říjnu a závodníkům nabízí téměř rovinatou trať a nekonečný 5km okruh.

Na Hané se ve stejný den odehraje tzv. Varadero Cup, což je „běžecké povyražení pro všechny dobře smýšlející na 18km trati“.  Pořadatelé slibují: „hormony štěstí (vlastní), čaj (o cukru už víte), chlebovník se sádlem." Startuje se v Hynkově na Olomoucku.

V Liberci si ve stejný den můžete vystřihnou Ještědský půlmaraton a pokud se na 21 km necítíte, tak máte v záloze ještě 11 km a 5 km. Začíná se na Ostašovském hřišti a vrchol Ještědu určitě neminete.

V neděli se můžete v Praze zúčastnit City Cross Runu, čili dalšího ročníku závodu City Trail Run, tentokrát pod novým názvem na trati na 16 km nebo ve štafetě na 2 x 8 km. Místo startu závodu je pod Petřínem. Dobře vybraná trať vede „přes město, přesto přírodou aneb terénem přes nejkrásnější místa v Praze – Petřín, areál Pražského hradu a Jelení příkop, nejznámější pražské parky a sady (Letná, Stromovka), Botanickou zahradu Praha, vinici sv. Kláry v Tróji, výhledem z Podhoří, lesním terénem v Bohnickém údolí a s cílem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice."


Extrémní závody


Zajímavý přírodní víceboj se chystá na sobotu v Čeřínku u Jihlavy na Vysočině, pod názvem Highlander se skrývá MTB(O), lehký OB, běh, lezení (bouldering), lodě a střelba z luku. Pořadatelé nabízí i další možnosti pro méně odvážné: „pokud se chcete jen podívat a zaběhnout si jenom OB – není problém. Pro ty co si už troufnou na víc, ale stále se necítí na celý závod (zejména kvůli lezení a OB) – pro ty je optimální kategorie Speed.“

V pátek začíná také dálkový pochod či ultratrailový běh (záleží na pojmutí akce) s názvem Stovka Podkrkonoším. Trasa měří přibližně 106 km a celkové pozitivní převýšení je asi 3 000 m. V porovnání s jinými akcemi se nejedná o žádný extrém, ale i tak si jistě na své přijdou i milovníci kopcovitějších profilů. Cílem je mimo jiné ukázat účastníkům krásy Podkrkonoší, jeho rozmanitost a přesvědčit je, že ač to nejsou hory, o rovinu se určitě nejedná. Zázemí závodu je v Bílé Třemešné.

Nejextrémnější závod tohoto týdne je určitě extrémní triatlon Malevil Winterman, Čeká vás (pokud si troufnete) 3,8 km plavání, 180 km kolo a 42,2 km běh. Jinak Malevil je statek v Podještědí.
 

Kolo


Cyklisté mohou ve středu pokračovat v Trek Prague Night MTB Series u Hostivařské přehrady na Praze 10. Pokud to ještě nevíte, tak se jedná o seriál MTB XC závodů.


Orienťák


Ve čtvrtek se pořádá další ročník nočního D-OBrodružného orientačního běhu v Prokopáku, „kde v lese potkáte mnohem víc než lampiony. Těšit se můžete opět na naše speciální kasino, predátory a …“ Ztratit se můžete sami nebo v libovolné dvojici, v kategorii amatérů nebo ostřílených profíků.


Voda


V sobotu proběhne v Krumlově tradiční Zamykání Vltavy. Jde o slavnostní zamknutí, které proběhne v Kempu - Krumlov (U Trojice) a následné společné splutí do Rájova a odpoledně-večerní dýchánek. „Sejdeme se v kempu okolo 10 hod, zahrajeme nějaké veselé písničky, poveselíme se, občerstvíme a hlavně ZAMKNEME řeku (okolo 11) a pak poplujeme, kam nás řeka donese.“


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 876 lidí)


Banner