REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. říjnový týden (12. 10. – 18. 10.)

11.10.2015 |Lu |

Foto: City Trail Run

Běh


Na sobotní dopoledne nachystal sympatický „běžecký oddíl neambiciózních běžců“ tradiční Běžeckou pivní štafetu na trati o 3 x 1,6 km, poběží se na Praze 6 v Oboře Hvězda. Že nejde jen o běh, asi tušíte.

Údajně nejstarší maratón v Čechách Pražský maratón se ve stejný den poběží v jiném pražském parku a to ve Stromovce. Starší je prý pouze maratón v Ostravě. Koná se tradičně v říjnu a závodníkům nabízí téměř rovinatou trať a nekonečný 5km okruh.

Na Hané se ve stejný den odehraje tzv. Varadero Cup, což je „běžecké povyražení pro všechny dobře smýšlející na 18km trati“.  Pořadatelé slibují: „hormony štěstí (vlastní), čaj (o cukru už víte), chlebovník se sádlem." Startuje se v Hynkově na Olomoucku.

V Liberci si ve stejný den můžete vystřihnou Ještědský půlmaraton a pokud se na 21 km necítíte, tak máte v záloze ještě 11 km a 5 km. Začíná se na Ostašovském hřišti a vrchol Ještědu určitě neminete.

V neděli se můžete v Praze zúčastnit City Cross Runu, čili dalšího ročníku závodu City Trail Run, tentokrát pod novým názvem na trati na 16 km nebo ve štafetě na 2 x 8 km. Místo startu závodu je pod Petřínem. Dobře vybraná trať vede „přes město, přesto přírodou aneb terénem přes nejkrásnější místa v Praze – Petřín, areál Pražského hradu a Jelení příkop, nejznámější pražské parky a sady (Letná, Stromovka), Botanickou zahradu Praha, vinici sv. Kláry v Tróji, výhledem z Podhoří, lesním terénem v Bohnickém údolí a s cílem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice."


Extrémní závody


Zajímavý přírodní víceboj se chystá na sobotu v Čeřínku u Jihlavy na Vysočině, pod názvem Highlander se skrývá MTB(O), lehký OB, běh, lezení (bouldering), lodě a střelba z luku. Pořadatelé nabízí i další možnosti pro méně odvážné: „pokud se chcete jen podívat a zaběhnout si jenom OB – není problém. Pro ty co si už troufnou na víc, ale stále se necítí na celý závod (zejména kvůli lezení a OB) – pro ty je optimální kategorie Speed.“

V pátek začíná také dálkový pochod či ultratrailový běh (záleží na pojmutí akce) s názvem Stovka Podkrkonoším. Trasa měří přibližně 106 km a celkové pozitivní převýšení je asi 3 000 m. V porovnání s jinými akcemi se nejedná o žádný extrém, ale i tak si jistě na své přijdou i milovníci kopcovitějších profilů. Cílem je mimo jiné ukázat účastníkům krásy Podkrkonoší, jeho rozmanitost a přesvědčit je, že ač to nejsou hory, o rovinu se určitě nejedná. Zázemí závodu je v Bílé Třemešné.

Nejextrémnější závod tohoto týdne je určitě extrémní triatlon Malevil Winterman, Čeká vás (pokud si troufnete) 3,8 km plavání, 180 km kolo a 42,2 km běh. Jinak Malevil je statek v Podještědí.
 

Kolo


Cyklisté mohou ve středu pokračovat v Trek Prague Night MTB Series u Hostivařské přehrady na Praze 10. Pokud to ještě nevíte, tak se jedná o seriál MTB XC závodů.


Orienťák


Ve čtvrtek se pořádá další ročník nočního D-OBrodružného orientačního běhu v Prokopáku, „kde v lese potkáte mnohem víc než lampiony. Těšit se můžete opět na naše speciální kasino, predátory a …“ Ztratit se můžete sami nebo v libovolné dvojici, v kategorii amatérů nebo ostřílených profíků.


Voda


V sobotu proběhne v Krumlově tradiční Zamykání Vltavy. Jde o slavnostní zamknutí, které proběhne v Kempu - Krumlov (U Trojice) a následné společné splutí do Rájova a odpoledně-večerní dýchánek. „Sejdeme se v kempu okolo 10 hod, zahrajeme nějaké veselé písničky, poveselíme se, občerstvíme a hlavně ZAMKNEME řeku (okolo 11) a pak poplujeme, kam nás řeka donese.“


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner