REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běžci na Šumavě uzavřou letošní sérii Rock Point - Horská výzva

07.10.2015 |Rock Point – Horská výzva | Běhání, Ultramaratony, Turistika a treking, Extrémní závody

Tisková zpráva od organizátorů seriálu Rock Point - Horská výzva vás zve na závěrečný podnik. Tento víkend je na programu letošní závěrečná zastávka. Čtyřdílná "tour" horských běhů a trekingu dvojic skončí v Železné Rudě na Šumavě. Milovníci běhu a horského prostředí se však mohou k jedné ze tří závodních tras na místě stále přihlásit. Na programu je navíc opět i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou.
 


Kdo se nestihl přihlásit dopředu, určitě zoufat nemusí. Každý se stále může registrovat na místě v kanceláři závodu, protože každý si tu může najít svůj cíl a svoji výzvu. Vždyť jde o finálový závod, takže tu budeme svědky opravdu litých soubojů o poslední body do celkového hodnocení,“ nabádá k účasti v závěrečném čtvrtém závodě letošní série Rock Point – Horská výzva její ředitel Pavel Zitta.
 

Na Šumavě na běžce čekají tradiční tři délky tras – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km). Parametry jednotlivých tratí jsou přitom nejdelšími v letošním ročníku, když o několik kilometrů převyšují průměry ostatních zastávek. Součástí akce je také benefiční nesoutěžní 18km Pochod s Mixitkou, kde je polovina startovného věnována osmileté Elišce Vachtlové.
 
Každou zastávku se snažíme pomáhat některému z vytipovaných dětí z regionu, v němž se závod koná. Tentokrát jdeme či běžíme pro Elišku z Tupadel u Klatov, u které došlo kvůli nedostatku kyslíku při porodu k těžkému poškození mozku. Eliška je, stejně jako její rodiče, velkou bojovnicí, a proto bychom rádi přispěli na její léčbu. Věřím proto, že se v Železné Rudě sejde široké startovní pole,“ přeje si ředitel Zitta.
 

Závod letos odstartuje netradičně z fotbalového hřiště v Železné Rudě, kde bude také veškeré zázemí. „Mezi parkovištěm na Špičáku a fotbalovým hřištěm bude stále pendlovat autobus. Nezapomněli jsme tedy i na logistiku a ani pohodlí účastníků,“ připomněl Zitta.
 

K TÉMATU: Vyhlášení celkových vítězů při festivalu Obzory

První běžci se na trasu vydají obligátně pět minut před páteční půlnocí, kdy je na programu start královské nejdelší trasy. Další vybíhají se sobotním dopolednem – „halfisté“ v devět a hodinu po nich na trať vyběhnou „shortisté“. Pochod s Mixitkou jde ve čtvrt na jedenáct. Všichni budou moci detailně poznat krásy šumavských zákoutí. „Velmi si vážím natolik úzké spolupráce se zástupci národního parku a Lesů ČR. Společně pracujeme na tom, aby závod stále mohl být v atraktivních horských lokalitách. I proto se závěrečná zastávka koná až v tomto pozdějším termínu, jelikož jsme brali ohled na dobu centrální říje. K horám se snažíme být maximálně šetrní, což jen potvrzuje náš společný projekt Green Way se sdružením Progressum, které mimo jiných aktivit po závodě čistí trať a vytipované turistické lokality od nepořádku a odpadků,“ podotkl Zitta.
 

Na Šumavě se ale nudit nebude ani doprovod závodníků či běžní hosté. Na sobotu totiž pořadatelé připravili také kulturní doprovod. V poledne na pódiu vystoupí kapela A.M.Úlet se svým dřevěným rockem a po nich koncert odehraje world a ethno skupina Folklorica. „Na místě pak budeme vyhlašovat tentokrát jen vítěze a nejrychlejší účastníky dané zastávky. Pro dekorování celkových vítězů jsme letos poprvé zvolili slavnostnější ráz, kdy dekorování absolutního pořadí proběhne při pražském outdoorovém festivalu Obzory v neděli 8. listopadu,“ dodal ředitel seriálu, když současně upozornil na navazující akci pro dobrodruhy: „Poslední den v říjnu jsme v Koutech nad Desnou přichystali extrémní čtyřiadvacetihodinovku, kam jsou samozřejmě zváni ti, kteří nebojí dalších výzev.“

Foto: Rock Point – Horská výzva


Program Rock Point – Horská výzva Šumava:
pátek 9. 10.:
23:55 – start závodu Long
 
sobota 10. 10.:
09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 - 14:00 kapela A.M.Úlet (dřevěný rock)
14:00 - 16:00 kapela Folklorica (world, ethno)
16:00 - 17:00 Vyhlášení výsledků závodu 


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner