REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

To nejlepší ze srpnových a zářijových článků

18.12.2017 |Outfanatic.com |

Že adventure race je vlastně taková zhuštěná dovolená a že to může být zábava i přes to (nebo právě proto?), že ho absolvujete v týmu s vlastní matkou, jste si mohli přečíst v reportu z CZARu. To na ARku v Irsku nikdo z českých účastníků v týmu mámu neměl, a možná právě proto ani jeden z českých týmů závod The Beast of Ballyhoura nedokončil. O potížích týmu, který stejný závod v loňském roce vyhrál, si můžete přečíst tady.

Freediverskou veřejnost v létě překvapila zpráva o smrti jedné z nejzkušenějších freediverek a začalo se diskutovat, jestli je freediving bezpečným sportem. Takže je?

Pro odlehčení si pak přečtěte taky o bumperballu, tedy zorbakouli, ze které vám čouhají ven nohy. Můžete si v ní tak zahrát třeba fotbal. A jestli nevíte, na co jít do kina, možná se inspirujete článkem Everest: Když bezpečný návrat nezáleží jenom na vás.

Lezení v JAR, foto: Martin Spilka


Trasy a lokality


Představili jsme trasu singltrekového poježdění na Berounsku spojeného do výletu na celé odpoledne, brněnské areály pevných kontrol pro orientační běh v Brně, canyoning u Enže i oblast kolem Lužických jezer, která je jako stvořená pro in-liny.

Vodáky zveme zejména do bývalého vojenského újezdu v Brdech, který se má už brzo otevřít veřejnosti. Objevit tam můžete i nefalšovaný bigwater.

Ferratisti si mohou přečíst o Julských Alpách i oblasti u GaPa, lezci o skalách v Jižní Africe. Nepřehlédněte ani rozhovor s těmi, kteří se lézt do JAR letos vydali.


Vybavení aneb co vyzkoušet nového


Poradili jsme, jak vybrat kajak na divokou vodu, zapolemizovali, jestli je deblseakajak ostuda, nebo výhra, vyzkoušeli na vlastní ruce handbike. Přečíst si můžete taky jak vybrat slackline, že se buzola dá nosit i jinak než na krku a že smartphone může na kole posloužit nejen jako navigační zařízení, ale za jistých okolností i jako airbag.

Technika běhu i odpočinku


Doporučili jsme atletickou abecedu, balanční cvičení i různé druhy skákání pro efektivnější silový trénink i jak nacvičit správnou frekvenci a dynamiku běhu. Pro výkon je ale důležité taky odpočívat, a tak si můžete počíst i o tom jak si odpočinout nebo rovnou o Schultzově autogenním relaxačním tréninku.

Bumperball, foto: www.wikimedia.org; autor Miksys

Zdraví a zranění


A protože pro sportovní výkony, a vlastně i pro to si sport jen tak užívat, je nejdůležitější zdraví, koukněte na tipy jak zůstat zdravý i při sychravém podzimu, jak superrychle vyléčit výron kotníku, jak rozhýbat ztuhlé prsty na noze a nárt nebo jak funguje kineziotejping. Na ten jsme se mimochodem zeptali i ortopeda Jiřího Fundy, který vyzývá k intenzivní léčbě zranění, aby bylo možné zase brzo sportovat, a který pro nás pak napsal článek o tom, že endoprotéza nemusí znamenat konec sportování.

Handbike, foto: Ondra Pospíšil


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner