REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. říjnový týden (5. 10. – 11. 10.)

04.10.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

Foto: Horská výzva


Běh


Tento týden se bude běhat hlavně ve městech.

V úterý sérii zahájíme Během okolo Džbánu na 8,1 km, poběží se velký členitý okruh Šárkou. Přidruženy budou i kratší tratě pro později narozené.

V sobotu se bude běhat kolem brněnské přehrady na běhu Vokolo príglu na 14,1 km. „Závod si Vás získá zajímavým podzimním termínem a svojí výjimečnou tratí, která se jako had obtáčí kolem Brněnské přehrady dokola. Běžci v průběhu závodu pádí mezi nádhernými dominantami Brněnské přehrady – hrad Veveří, lávka přes přehradu, mohutná hráz, přístaviště.“

Na stejný den se chystá i Plzeňský půlmaraton v samotném historickém centru Plzně. Čekají vás 3 sedmikilometrové okruhy v centru města, trasa je rovinatá s malým převýšením, je oficiálně změřena a uzavřena v plném rozsahu.


Extrémní závody


Poněkud extrémnější běhy mimo město, s překážkami a v blátě nás čekají o víkendu v podobě Spartan Race v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Startovat můžete v sobotu ve variantě Super na 13 km a více s minimálně 21 překážkami na maximálně 3 hodiny nebo v neděli ve variantě Beast na 20 km a více s minimálně 26 překážkami. Tam je časový limit 5 hodin.

Další extrémní výzva nás čeká na závodu 5 beskydských vrcholů, který začíná v pátek večer. Jde o vytrvalostní závod s limitem 34 hodin a smysl akce je jasný: „Najít hranice vlastních fyzických a psychických možností.“ Sraz je v Horní Bečvě v okrese Vsetín a pravděpodobná délka trati je úctyhodných zhruba 120 km.Poslední Horská výzva se chystá na sobotu na Šumavě. Jde o finále seriálu v horském běhu/trekkingu dvojic se startem na Železnorudském fotbalovém hřišti. Zaběhnout si můžete tratě: LONG: 75km, HALF: 43km, SHORT: 18 km, či Pochod s Mixitkou na 18km. Na sobotní odpoledne je přichystán doprovodný hudební program.

A last but not least extrémní závod pod názvem Krušnohorský Everest se chystá na slalomovém svahu na Bouřňáku v Krušných horách. Jde o 12hodinový závod tříčlenných družstev.


Kolo


Zajímavý cyklistický závod se připravuje na sobotu v Jizerkách. Pod záštitou České televize startuje ČT Author Cup Jizerské hory. Start i cíl závodu bude v Josefově Dole a trať bude měřit 63 km s převýšením 1 546 m. Soutěžit můžete i ve firemních týmech, přičemž startující v týmech budou hodnoceni i mezi jednotlivci. Týmy mohou mít max. 5 členů.

Orienťák


Celodenní MTBO trénink najdete pod názvem Šárka na Velbloudu v neděli v Praze a těšit se můžete na 80 kontrol na MTBO mapě. Letošní ročník má centrum ve Vokovicích a závod vás zavede „do Šáreckého údolí odshora až dolů, do Lysolaj, na Kozí hřbety, na Juliánu i do Únětic, jakož i na Vrabce, do Roztok a do Houslí. Čeká vás tedy pestrý příměstský i čistě lesní terén, poněkud zvlněný s několika hlubokými údolími.“


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner