REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Film Everest: Když bezpečný návrat nezáleží jenom na vás

28.09.2015 |Šárka | Lezení, Turistika a treking

„Co na tvoje lezení říká manželka?“ „Od rozvodu jí to nevadí...“ Jak říká jedna postava z filmu: „Bolí to, je to nebezpečné, stojí to majlant a ničí to vztahy.“ Co lidi láká dostat se na vrchol světa?  To nevěděli ani účastníci komerční expedice v roce 1996, která skončila neštěstím a o které natočil film islandský režisér Baltasar Kormákur. V kinech ho můžete vidět právě teď.


Loučení těhotné Keiry Knightley s Jasonem Clarkem na letišti vede sice k obavám, že drama ve vysokohorských kulisách bude rušeno dojákem po telefonu (samozřejmě satelitním), scény „Everest volá domů“ jsou ale decentní a neberou příliš času těm vizuálně zajímavým, třeba leteckým záběrům na hory.


ČTĚTE TAKÉ: GundR: Divadelní podívaná v extrémních vysokohorských podmínkách


Jasně, ne vždy tvůrcům skočíte na špek studiového záběru, ale jinak to přece nejde. Šťouralové si samozřejmě všimnou příliš tenkých karimatek, nesmrtelných vysílaček, z nichž je hlášení vždycky 100% srozumitelné, neustále sundavaných rukavic, odhalených obličejů a na tu výšku přehnaně živých pohybů, nic z toho ale nebije vyloženě do očí.

Každopádně si při filmu uvědomíte, jak moc jste při tomhle druhu „zábavy“ závislí na ostatních, a to nejen na těch, kteří jsou na horách ve vaší skupině. „Neplatil jsem 60 tisíc dolarů za to, abych umrznul ve frontě na žebříky přes ledopád.“ Pro podobný pocit nemusíte jezdit ani do Himálaje, stačí těsně před bouřkou narazit na paní v sandálkách na řetězech přes Priečné sedlo...


Poznámka k režisérovi filmu: Baltasar Kormákur natočil také film Hluboko, jehož hrdina by vás strčil do kapsy i se všemi vašimi absolvovanými survivaly a adventury – vydržel šest hodin plavat v mrazivých vodách Severního ledového oceánu). 

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner