REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

V pátek končí on-line registrace do posledního závodu Rock Point Horské výzvy

23.09.2015 |Horská výzva | Běhání, Extrémní závody

Poslední dny zbývají k výhodnější on-line registraci k závodu Rock Point – Horská výzva na Šumavě. Závěrečný podnik čtyřdílného seriálu horských běhů a trekingu dvojic je na programu sice až ve druhém říjnovém víkendu (9. a 10. 10.), ale už tento pátek pořadatelé uzavírají předběžné přihlášky. K závodu ale bude možné přihlásit se ještě i na místě v den konání.

Foto: Horská výzva


„On-line registrace s sebou přináší hned několik benefitů. Mimo výhodnější ceny startovného každý navíc získá pamětní tričko a startovní číslo se jménem a názvem svého týmu,“ připomněl Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva s tím, že přihlásit se dopředu je možné až do pátku 25. září do 20 hodin.
Ani tentokrát na Šumavě nemohou chybět tři délky tratí – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km).

Co do počtu kilometrů jde o trasy, které jsou výrazně nad průměry všech ostatních zastávek. Šumava se tak ve všech distancích stává nejdelší v letošním ročníku. Na každé se opět soutěží v pětici kategorií – muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Jako první se na trať vydají „longisté“ – tradičně pět minut před páteční půlnocí.


ČTĚTE TAKÉ: Canicross aneb jak jsem uběhla kilák za 3 minuty

V sobotu pak běžci na střední trati vybíhají v devět ráno a hodinu na to odstartuje pole na nejkratší trati short. „Účastníky přijde odstartovat přímo generální ředitel Lesy ČR pan Daniel Szorád. V Železné Rudě premiérově startujeme na fotbalovém hřišti, kde bude i celé zázemí závodu,“ upozornil na několik zajímavostí Pavel Zitta.


Slavnostní vyhlášení letos v novém


Nedílnou součástí celé podniku se letos stal nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má navíc benefiční charakter. Polovina startovného půjde tentokrát na konto osmileté Elišky Vachtlové z Tupadel u Klatov. „Eliščin vstup do života nebyl nijak jednoduchý, když kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k jejímu těžkému poškození mozku. Tato holčička je další z velkých bojovníků, kterým chceme pomoci a přispět na léčbu. Přeji si proto, aby se v Železné Rudě setkalo co nejvíce dobrovolníků, kteří se raději rozhodnou jít nesoutěžní pochod místo toho, aby sobotu trávili u televize,“ doufá v hojnou účast Zitta.


Při závěrečném podniku Rock Point – Horské výzvy nebude tradičně chybět ani kulturní doprovod. V odpoledních hodinách se na pódiu představí dřevěný rock kapely A.M.Úlet nebo world, ethno skupina Folklorika. „Zásadní novinkou, která se přímo dotýká zastávky v Železné Rudě, je, že nebudeme vyhlašovat celkové pořadí seriálu přímo při vyhlášení závodu, ale nově se uskuteční zcela samostatně, respektive při outdoorovém festivalu Obzory v neděli 8. listopadu. Všichni dekorovaní samozřejmě dostanou pozvánku s víkendovou vstupenkou,“ sdělil plán slavnostnější celebrace ředitel seriálu Zitta.

Zatímco v loňském roce se šumavská zastávka seriálu Rock Point – Horská výzva konala v jarních měsících, tentokrát celou „tour“ uzavírá. Pořadatelé ji navíc ještě posouvali více do podzimního období. „Z důvodu zásahu do centrální říje jsme po dohodě se zástupci národního parku a Lesy ČR zvolili pozdější termín. Díky tomu věřím, že tu účastníci naopak zažijí nádherné podzimní scenérie, které na Šumavě mohou být velkým zážitkem.

Snažili jsme se objednat i patřičné počasí, takže už jen mohu dodat, že na poslední závod jsme přichystaní tak, abychom si ho všichni užili,“ dodal s úsměvem ředitel závodu Pavel Zitta.

Foto: Horská výzva


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner