REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. zářijový týden (21.–27. 9.)

20.09.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Dračí lodě , Fitness

Foto: Koutyman

Běh


Netradiční celorepublikový Holčičí běh bude probíhat v pondělí s pomocí vašich chytrých telefonů. Výzva pro ženy tedy zní: „Kdy jindy můžeš sama i když společně běžet závod na své oblíbené trati na 5 km. Stačí se připojit k výzvě na endomondo.“ Navíc se z každého sta zúčastněných (tedy těch, co doběhnou do cíle) bude losovat jedna, která získá stříbrný náhrdelník.

Další neobvyklý běh se poběží v sobotu v Přerově pod názvem Extrém Race. Půjde o extrémní krosový běh, který se odehrává na evropské autokrosové trati Rokle Přerov. Závod je určen všem věkovým skupinám a má několik variant se vzdálenostmi 2,5 km, 7 km nebo 21,5 km. Na trase 21,5 km závodníci nastoupají přes 1000 výškových metrů. Diváky čeká zajímavá podívaná a bohatý doprovodný program.

Poslední z neobvyklých běhů startuje v sobotu v Riegrových sadech v Praze a pod názvem 360° Challenge se skrývá běžecký závod na 6 km, který má prověřit komplexní schopnosti vaší fyzické kondice. Tudíž nepůjde jen o běh, ale můžete se těšit na 4 stanoviště vždy se dvěma cviky s vahou vlastního těla (např. angličák na jedné noze + lebert, dřepy s výskokem + kliky s kolenem k lokti apod.). Tedy: „Závod, kde jedinou překážkou jsi Ty sám sobě.


Extrémní závody


Poslední kolo extrémního horského běhu (trekingu) dvojic Horská výzva začíná v pátek na Šumavě. Běžet (pochodovat) můžete opět ve variantách Long (75 km), Half (43 km), Short (18 km) a Pochod s Mixitkou. Pozor na nové umístění startu a cíle, které bude tentokrát blíže centra Železné Rudy – na městském fotbalovém hřišti.

Duatlony, triatlony, víceboje


Další extrémní horský závod, tentokrát v podobě duatlonu, bude probíhat v sobotu pod názvem Koutyman v Koutech nad Desnou. Těšte se na 3,5 km běhu, 36 km cyklistiky a 13 km běhu. Pokud si na celý závod netroufáte, přizvěte kamarády do štafety.

Už trochu pohodovější závod v podobě údajně „nejstarší formy triatlonu“, tedy Vodáckého triatlonu, se pojede v sobotu z Veselí nad Lužnicí. Trasa bude: 3 km běh, 10 km horské kolo a 2 km loď (kajak nebo kánoe). Závodí se i ve čtyřčlenných a tříčlenných štafetách. Kánoe se půjčují zdarma.Přírodní víceboj nás čeká v sobotu v podobě již zavedeného Císař Prague Challenge. Pražská podzimní verze tohoto závodu bude mít zázemí na Šlechtovce v parku Stromovka v Praze. „Závod je na rozdíl od dalších dvou v sérii mnohem víc kontaktní a tudíž atraktivní pro diváky. To nejen díky prolog crossu se zajímavými překážkami, ale také raftu nebo Disc Golfu.“ Po ukončení závodu je na programu již tradiční afterparty s živou hudbou a DJs.
Závod byl zrušen. (Update článku 21. 9. 2015)


Orienťák


Pod názvem VIPrahlé duše se skrývá nedělní orienťácký MTBO čili pětihodinovka dvojic a jednotlivců na horském nebo trekovém kole podle turistické mapy v okolí Jičína. Věřte, že navštívíte nejen sopky v okolí Jičína (a to i zevnitř), Prachovské skály, architekturu od Santiniho, ale mnohem více z krás Českého Ráje.

 

Zábava


O víkendu můžete zavítat na festival lezení Prague Color Climbing Festival do lezeckého centra SmíchOFF, kde se chystá „zábavný závod v lezení pro děti a mládež mladší 14 let a také závod pro začínající a mírně pokročilé lezce staršího data narození.“ Vyzkoušet si můžete i lezečky různých značek.

Další festival, tentokrát dračích lodí a burčáku, se odehraje o víkendu ve Znojmě, jde o „Neoficiálního Mistrovství světa Amatérských posádek“. Těšit se můžete nejen na krásné dračí lodě, ale i slavnosti burčáku, hudby a kulinářských specialit.

 
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner