REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. zářijový týden (14. 9. – 20. 9.)

13.09.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Night Run Praha

Běh


Pražští běžci mohou opět rozsvítit město na sobotním Night Runu Praha. Vybrat si můžete zážitkový běh na 10 km nebo na 5 km a běhat se bude v centru Prahy na Letné a v Letenských sadech. Přijďte „rozsvítit během celé město...“ Běh na 10 km je již vyprodaný, ale je možnost se přihlásit ještě na 5 km!
 
Do Prahy se v sobotu dopoledne poběží na Lidovém běhu z moravských Valtic. Jde o 335 km dlouhý štafetový závod týmů (6, 9 nebo 12členných), které vystartují z Valtic na Moravě v sobotu dopoledne a běží non-stop ve dne i v noci a v neděli odpoledne doběhnou do cíle závodu na nábřeží Vltavy v Praze.

Naopak z Prahy se poběží na sobotním Sorex maratónu na trase Praha – Dobříš, případně ve variantě půlmaratonu Mníšek pod Brdy – Dobříš. „Před 107 lety zde odstartoval první maraton na našem území a my se k němu vracíme obnovenou premiérou.“
 
Ve Slezsku se bude závodit v terénu a po kopcích a to při sobotním závodu Kraličák Skyrace. „Tento skymaraton nabízí různé cesty – příjemné vrstevnicové cesty, náročné technické traily ale i úzké horské silničky, pozůstatky předválečných příprav na obranu Československa. A právě tyto cesty, v kombinaci s drsným horským prostředím a přeživším válečným opevněním, dávají zdejší krajině až mystický nádech."


Kolo


Na Moravě se v sobotu pojede cyklistický závod Cream Bike Čeladná, jehož trasu pro vás připravil trojnásobný olympionik Radim Kořínek. Vybrat si můžete z tratí na 22 a 55 km.

V Liberci se bude tento víkend závodit do kopce, a to přímo na 1 012 m vysoký Ještěd. Závod Do vrchu Ještěd je každoroční závod s hromadným startem.
 
A v centru Brna si můžete zazávodit na 2,2km okruhu na MTB kriteriu s převýšením 90 m. Závod s bude konat v centra města a v přírodním areálu hradu Špilberk. Přidružen bude i dětský závod. Místo startu a cíle bude Dominikánské náměstí.Orienťák


Týden sportování mohou orienťáci zahájit na pondělním Prague City Race, „závodu, díky kterému strávíte netradiční večer v centru Prahy. Rozmanité úkoly pro ty, kteří mají dobrý orientační smysl i pro ty, co se chtějí projít po Praze jinak než normálně...“ Start je v 18:20 na Lodi Cargo Gallery u Čechova mostu.

Triatlon


Netradiční triatlon s názvem Jezevec race vás čeká v sobotu v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Čekají vás disciplíny: Běh do vrchu, Horské kolo, Silniční kolo a Běh. Závod probíhá ve dvou kategoriích (dvojice/čtveřice), které jsou dále děleny na dvě podkategorie (muži a smíšené týmy/ženy).


Voda


Vodáci jistě zavítají na sobotní Sázavský Samba Maraton, tedy vytrvalostní závod amatérských vodáků na plastových kanoích na klasické maratonské trati 42 195 metrů. Start závodu je u hotelu Ostende v Choceradech, cíl závodu v Pikovicích. Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl opravdu každý.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner