REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Ještěd, to je trailová výzva s brutální špicí

09.09.2015 |Salomon Trail Running Cup | Běhání

„Špice věže celosvětově obdivovaného ještědského hotelu architekta Hubáčka se po dvouleté pauze znovu zapíchne do programu Salomon Trail Running Cupu, vrcholné tuzemské série terénních běhů. Už v neděli 20. září se tady poběží pátý díl letošního pátého ročníku STRC.“ Tak začíná tisková zpráva a pozvánka v jednom, která přistála v naší redakční schránce.
 

Foto: Salomon Trail Running Cup


„Připravili jsme novou trasu. Delší a náročnější, opět v nádherné přírodě s úchvatnými výhledy především na západní stranu hřebene směrem na Světlou. Současných 17 km bychom rádi brzy protáhli na celý půlmaraton,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu po poslední prověrce trati na vlastní kůži.
 
Začátek bude podobný jako minule. Start z dvoupatrového parkoviště za konečnou tramvají, pak výběh ke skokanskému můstku, střemhlav dolů, jediný kousíček po asfaltu, tunelem pod sjezdovkou a pak strmě vzhůru až k vrcholu kopce opět terénem. Teprve potom následuje běhavější část. Převýšení dělá celkem 972 m, v jednom místě sklon dosahuje až 29,3% a vrchol najdete na kótě 1 021 m.
 

Foto: Salomon Trail Running Cup

Foto: Salomon Trail Running Cup

„Kromě prvních tří kilometrů a spojky u Světlé je trasa vedena výhradně po značených turistických cestách, nejprve modré, pak červené a nakonec zelené, “ dodává Dvořák. Doprovodná kratší verze na 9 km má pouze jeden zásadní kopec, po němž následuje rovina a seběh.
 
Občerstvovací stanice budou na 5,5. km na Ještědce a na 11. km na Pláních. Děti vyrazí na trať ve 12:00, dospěláci pak ve 13:00. Limit na dokončení závodu činí 3 hod. To hlavní hvězdy závodu, a má jich být hodně, ji zvládnou jistě méně než za polovinu času…
 
Pořadatelé zajišťují jako obvykle bohatý závodnický servis – hlídání dětí i úschovnu batožiny, finišerskou medaili, jídlo a pití v cíli, sms s výsledkem, fotografii z trati i elektronický certifikát. Pozor, kapacita účastníků je omezená, neváhejte s registrací.
Podrobné informace i průběžné žebříčky všech kategorií najdete na www.strc.cz.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner