REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jizerská 50 RUN je minulostí

06.09.2015 |Jizerská 50 RUN |

Druhý ročník, téměř dvojnásobná účast. ČEZ Jizerská 50 RUN přilákala 1 251 závodníků a má své premiérové vítěze na nové trase na 50 kilometrů: Dušana Podroužka a Terezu Zuzánkovou. Tak začíná tisková zpráva, v níž se organizátoři ohlíží za právě uskutečněnou akcí…
 


„Do třicátého či pětatřicátého kilometru se mi běželo skvěle, pak už to byl spíš boj. Do poloviny závodu jsme běželi ve skupině, ale pak už jsem byl na to jen sám, protože odpadli soupeři. Ke konci už mě hodně bolely nohy. Je super, že jsem prvním vítězem Jizerské 50 RUN na 50 km. To už mi nikdo nikdy nevezme. Společně s Jizerským ultratrailem to beru jako svoje největší vítězství. Jizerská 50 na lyžích má obrovskou tradici a toto je začátek nové, takže je skvělé být prvním vítězem,“ zhodnotil Dušan Podroužek, který na zdolání trasy potřeboval 3 hod a 19 min.
 

„Bylo to moc příjemné, skvěle se mi běželo, i když to bylo hodně dlouhé. Neměla jsem žádnou krizi. Do 18. km jsem se držela ve skupině, pak jsme běželi ve dvou a v závěru už jsem byla úplně sama. Je hezké, že jsem první vítězka. Jen mě teď budou chtít všichni překonávat a na to se netěším. Každému bych doporučila do Jizerských hor přijet a zaběhat si tady. Já to tady miluju a chtěla jsem si tuto trať proběhnout. Že to bylo při závodě, který jsem vyhrála, je bonus,“ řekla vítězka Tereza Zuzánková. Na trati byla 3 hod a 31 min, tedy jen o 12 min déle než nejrychlejší muž.
 


 

Boxer a slalomáři bojovali na trati


Na trati posledního závodu letošního seriálu Běhej Lesy, který postupně zavítal na Karlštejn, do Lednicko-valtického areálu a Bílé v Beskydech, se představilo i několik sportovních osobností. Celých 50 kilometrů si zaběhl boxer Lukáš Konečný, pro kterého to byl jeho nejdelší běh v životě. „Byla to příjemná padesátka. Měl jsem obavy, že to bude horší, i když jsem samozřejmě od třicátého kilometru cítil těžší nohy. Jsem rád, že jsem byl u toho a že mám po zimní Jizerské 50 za sebou i tu letní běžeckou,“ hodnotil Konečný, jemuž časomíra naměřila čas 4:26.
 
Naopak nejkratší trať na 12 km zvolila dvojice vodních slalomářů Vítek Přindiš a Lukáš Rohan. Mezi 397 startujícími skončili na 31., respektive 39. místě. „Běželo se mi nádherně, trasa byla úžasná. Jizerky znám skvěle na běžkách, v létě jsem tady nikdy moc nebyl a stálo to za to“" řekl Přindiš. A reprezentační kolega Rohan dodal: „Počítal jsem s tím, že mě Vítek porazí. V půlce závodu jsem si říkal, že se mi běží dobře a že bych ho mohl zkusit předběhnout, že určitě vytuhne a že si ho vychutnám, ale nakonec byl rychlejší. Běželo se mi super, moc jsem si to užil. Byl to můj první běžecký závod.“
 


 

Hejnová neběžela, ale věnovala se příchozím a hlavně dětem

 

Sobotní závodní den svou účastí ozdobila i atletická mistryně světa Zuzana Hejnová, která kromě medaile z Pekingu přivezla i trofej za celkové vítězství v letošní Diamantové lize. Po celou dobu rozdávala podpisy a věnovala se dětem, které si přišly vyzkoušet připravený program HESU – Sportovní akademie Zuzany Hejnové. „Teď po sezoně jsem unavená a všechno mě bolí, tak jsem ani běžet nechtěla. Dala bych ale maximálně 12 km, v tréninku běháme nejvíc tak osm. Ale lidi, kteří si dají 50 nebo 23 km v horách, mají můj obrovský obdiv. Do Bedřichova jsem se těšila, potkala jsem tady spoustu známých,“ řekla Hejnová.
 
V rámci programu byli vyhlášeni i celkové vítězové letošního seriálu Běhej Lesy. Na dlouhých tratích byli nejlepší Daniel Kučera a Iveta Fořtová, na krátkých Pavel Tall a Adélka Stráská. Oceněni byli i závodnici, kteří se zúčastnili všech čtyř letošních závodů Běhej Lesy.
 
Díky Charitativní akci Nadace ČEZ Pomáhej pohybem a závodníkům, kteří do závodu vložili svoji energii, získala trojice charitativních organizací částku bezmála 150 000 Kč. 


Foto: Jizerská 50 RUN

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner