Když na kole, tak se smartphonem
11.09.2015 |Palonc | Cyklistika
Když vyprchala únava z Czech Adventure Race 2015, postupně jsem se vracel do tréninku a jel první ostřejší trénink na biku. Po hodině rubání převážně do kopce, přišel první pořádný sjezd a hodně jsem si to užíval. A pak to přišlo – ztráta kontroly nad kolem a nekontrolovaný pád na hlavu a na bok.
Pořád zaklesnutej do SPDček, s křečemi v lýtkách a s naraženou polovinou těla jsem panicky začal hulákat. Až mě to přešlo, rozhodoval jsem co teď a co potom. Nejprve jsem se osvobodil z SPDček, vstal a zbavil se křečí a začal zjišťovat stav boku. Když jsem viděl ostrý kámen a krev v místech odkud jsem se zvedl, měl jsem strach se podívat pod roztrhaný dres. Překvapivě dobré, jen odřeniny, trochu šití.
Pořád jsem trochu v šoku, klepu a zběsile dýchám a tady mě zachránil můj smartphone. Ne, nezavolal jsem si ním záchranku, ale ohnul jsem jej jako novej iPhone – absorboval dopad na ostrý velký kámen a podle všeho mě tak zachránil od zranění pánve (či co je to za kost).
K začátku asfaltové cesty zbývalo asi třicet metrů… Tak jsem se značnými obtížemi nasedl na kolo a po asfaltu a cyklostezce dojel domů. Asi jsem budil pohoršení, ale bylo mi to jedno. Dneska už do těch telefonů integrují úplně vše, o funkci airbag ale mlčí. Jinak ale ta dnešní elektronika nic nevydrží – mě ten smartphone vydržel pouhé tři dny.
K TÉMATU: Bezpečnost až na prvním místě
Jaké z toho plyne poučení? Na kole vždy s ochrannými prvky – helmou a smartphonem. Čím větší plácačka, tím lépe. A samozřejmě ji nosit v kapsičce od dresu. Sportu zdar, MTB zvlášť.
Foto: Archiv autora
‹ Zpět
Související zážitky
Související články
15.03.2018
Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?
13.03.2018
Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!
08.02.2018
Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky
Nejnovější články