REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. zářijový týden (7. 9. – 13. 9.)

06.09.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon, Wakeboarding

Foto: MČR ve wakeboardingu

Běh


Hned zkraje týdne se můžete rozběhat s mapou na pondělních Nočních Pražských věžích. Věřte, že „1000 schodů prověří kondici, k tomu troška historie a poučení. Cílem je získat vztah a úctu k našemu městu.“ Pokud se vám schody zalíbí, můžete pokračovat v neděli na Běhu na Petřínskou rozhlednu při 3,5km běhu do vrchu, který je zakončen 299 schody na rozhlednu nebo při Běhu do schodů Žižkovské věže, kde budete muset zdolat při semifinále 544 schodů a 736 schodů při finále.  
 
Do kopce se bude běhat i v sobotu v Liberci na Ještědmanovi, který se běží ve variantě na 13 km (Drtič) nebo ve stylu Pohodáře na 2 km pěšky a 6 km na koloběžce pro rekreační sportovce i pro rodiny s dětmi od 6 let.

Po rovině, ale na delší vzdálenost se poběží v Ústí nad Labem na sobotním Mattoni 1/2Maratonu. „Trasa vedoucí areálem chemického závodu Spolchemie odlišuje Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem od všech ostatních závodů RunCzech běžecké ligy. Každá běžecká kulisa má svoje kouzlo a kouzlo té ústecké je nenapodobitelné. Kromě chemičky vás trasa zavede po Labské stezce až k hradu Střekov a do centra města.“ Komu je půlmaraton málo, ten musí zavítat ve stejný den do Kladna na Kladenský maratón na 42,2 km po silnici i v terénu.

 
 

Kolo


Již legendární závod Rallye Sudety MTB začíná v pátek v Teplicích nad Metují. V současné době cca 110 km dlouhý závod se součtem převýšení větším než 3000 metrů vede kolem Teplických a Adršpašských skal, Broumovskými stěnami a přes stolové hory Bor a Ostaš. Jeho trať je celoročně značena a je náročná nejen svou délkou a převýšením, ale i technickou obtížností, a to zvláště ve sjezdech. Start a cíl závodu je na teplickém náměstí a tradiční termín vychází na první nebo druhou sobotu v září. Jde o finále Českého poháru MTB – XCM.
 
Další terénní závod se koná nedaleko Prahy s názvem Transbrody, po převážně lesních a polních cestách na 50 km (maratonská trať s více než 1 100 metry převýšením) nebo na 23 km pro rekreační jezdce (zcela nová trasa s cca 350 metry převýšení). Přidruženy budou i dětské závody pro všechny věkové skupiny.

V neděli vše uzavře Cyklomaraton Ostrava se startem a cílem ve Ski Areálu Skalka u Vřesiny u Ostravy. Trať závodu je pestrá a čítá 60 nebo 30 km.

 
 

Survival


Další ročník Doksy Survival Race začíná v pátek v areálu Termit v Doksech. Jde opět o závod dvoučlenných týmů (muži / ženy / mix) a těšit se můžete na vložené disciplíny jako je in-line, kros, trek, biatlon, slackline, discgolf, voda a další.


Triatlon


Poněkud netradiční triatlon se chystá v sobotu v Českém Ráji na Rohozeckém triatlonu. Čeká vás běh na 3 km po lesních cestách, MTB na 20 km po lesních cestách a Pivo (3 x 0,5 l muži, 3 x 0,3 l ženy) Startuje se v Pekle (Autokemp Branžež).


Wakeboarding


Finále poháru a Mistrovství České republiky ve wakeboardingu se pojede v sobotu v nově vybudovaném wakeparku v Hradci Králové. Těšit se můžete na pestrý přidružený program.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner