REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Podzimní ČPVčka a další vodácké akce

09.09.2015 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Laik by si možná řekl, že sychravý podzim není pro aktivity v přírodě moc vhodný, natož pak pro vodáky, kteří se neustále máčí ve studené vodě. Opak je ale pravdou. Podzim je totiž rybářskou sezónou a to znamená vypouštění rybníků a vypouštění rybníků zas znamená plná koryta, která lákají vodáky. Takže si nakonec všichni přijdou na své.

Hamerák
Foto: Jana Šimonová


První pozimní akci už máme za sebou. Byla jí ČPV (Český pohár vodáků) Úhlava, která se konala minulý víkend. Zde si vodáci prověřili své schopnosti z letních tréninků na 10km trati. Ti, co jeli jen volné splutí, museli překonat šest jezů a pro závodníky bylo připraveno pět brankovišť. Pokud jste tuto akci nestihli, nezoufejte, další je hned tento víkend.


ČPV Teplá a Střela

 
Další závod ČPV vás zavede do Karlových Varů na řeku Teplá. V sobotu 12. září tak budete mít jedinečnou možnost projet se po karlovarské kolonádě na lodi. No vlastně pojedete asi tři metry pod kolonádou. Než dojedete na kolonádu, čeká vás pár brankovišť v kamenitých peřejkách a ani na kolonádě nebudete muset pádlovat na nudném voleji. Je tu totiž několik stupňů s hladovými válci, ale nemusíte se něčeho bát. U každého jízku jsou žabáci (záchranáři), kteří vás v čas z válce vytáhnou a budete tak moc pokračovat v jízdě do tunelu pod Vřídlem.
 


V neděli 13. září měl ČPV pokračovat na Střele. Jenže bohužel pro nedostatek vody v korytu řeky byli organizátoři tento závod zrušit. Nicméně už nyní se těší na další ročník v září 2016.
 

Teplá
Foto: VK Slavia HK

Trnávka

 
Ani čtvrtý zářijový víkend nebude bez vody. 26. a 27. září se totiž pouští voda na nejtěžším slalomovém kanále v Česku. Kanál Trnávka je zásobován vodou ze stejnojmenné přehrady, která je zdrojem pitné vody pro všechny outdooráky v Praze. Proto se zde vodák sveze jen málo kdy, zpravidla dvakrát do roka. Časy, kdy poteče voda, najdete v kalendáři. Za raft zaplatíte za den 300 Kč, za loď 200 Kč. Na večer bude v kempu připravena živá hudba.
 

Trnávka
Foto, Josef Vacura

Prahou přes 3 jezy

 
Poslední zářijovou akci mají na svědomí skauti, kteří nás zvou na klasický závod Napříč Prahou přes 3 jezy. Jak z názvu vyplývá, trasa povede přes tři jezy v centru Prahy, které budou mít pro tuto příležitost otevřené šlajsny. Ty se otevírají jen jednou do roka, tak nepropásněte svou šanci zapádlovat si s výhledem na Pražský hrad a další památky.Napříč Prahou přez tři jezy
Foto: Helena Křenková

ČPV Hamerák

 
Třemi jezy jsme uzavřeli září a můžeme vyrazit vstříc říjnu. Konkrétně víkendu od 3. do 4. kdy poteče voda na jihočeském Hamerském potoce. Tuto akci si nechá uniknout jen málokterý vodák. Na horním úseku vás čekají čtyři kaskády z niž ta s pořadovým číslem 4 je nejobávanější a věřte mi, že proplavat jí rozhodně nechcete. Kdo by se necítil na kaskády, může jet jen spodní úsek do Jindřiše. Zpět na start se můžete svést místní úzkokolejkou nebo vodáckým autobusem.
 

Doprava na Hameráku
Foto: Jana Šimonová

Vavřiňák

 
Ale ani po Hameráku ještě neuklízejte svoje lodě. 10.–11. října můžete totiž vyrazit na Vavřinecký potok. Vavřiňák sice není zařazen do seriálu závodů ČPV, ale zazávodit si zde můžete také. Na laškovných peřejkách budou připravena i brankoviště. Komu by to ovšem bylo málo, může své síly prověřit na obávané Toušické kaskádě, která je opravdu jen pro odvážné. Podrobný popis Vavřineckého potoka naleznete v sekci Kde sportovat.Toušická kaskáda
Foto: VK Slavia HK

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner