REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. zářijový týden (31. 8. – 6. 9.)

30.08.2015 |Lu | Lezení, Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Triatlon

Foto: Beskydská sedmička

Běh


Pokud si myslíte, že baroko a běh nemají nic společného, tak přijďte v sobotu na již 2. ročník Barokomaratonu do Plas v západních Čechách. Na Velké louce nedaleko monumentálního barokního kláštera můžete vyrazit na trasy na 4,2 km, 10 km, půl-maratonské a maratonské.

Ve stejný den se na Praze 1 sejdou příznivci městského běhu Birell Grand Prix. Na výběr bude ze dvou běhů: první ze dvou závodů, Běh pro ženy na 5 km, je výhradně ženskou záležitostí. Se západem slunce startuje i druhý závod na 10 km, který je otevřený pro všechny běžce. Sraz je na Náměstí Republiky.

Kdo běhá rád bos a ještě pro dobrou věc, ten nesmí v sobotu chybět na Barefoot Run, tedy charitativním bosonohém běhu na 5,7 km ve Hvězdě na Praze 6. Letošní téma se nese v duchu hesla „Běžím pro tvůj oběd“, protože celý výtěžek ze vstupného půjde na projekt „Obědy dětem“.


Pro běžkaře, kteří se nemohou dočkat zimní sezóny, je opět připravena letní běžecká varianta Jizerské 50 Run. „V zimě už Jizerské hory znáte, přijďte je poznat v barvách malebného pozdního léta před tím, než je zasype sníh.“ Čekají vás opět trasy na 23 a 10 kilometrů a dětské závody na 500 a 1 000 metrů. Ti nejdrsnější si mohou zaběhnout královskou 50kilometrovou trasu, která přesně kopíruje trať běžkařského závodu. Start je v Bedřichově v Jizerských horách.

V „Broumovkách“ se ten den poběží taktéž drsný trailový Běh Broumovskými skalami. Startuje se v Polici nad Metují přes Pěkov – Hony a končí se v Machovské Lhotě. „Trať má délku 25 km, je značně členitá, s řadou malých i velkých převýšení, zejména mezi 22. a 24. km je převýšení 220 m! Povrch je převážně měkký – lesní cesty, místy jsou pískovcové kameny a schody a cca 1 km asfalt.

                                                   

Extrémní závody


Extrémní závod Beskydská sedmička, který asi není třeba moc představovat, proběhne o víkendu v Beskydech. Pokud jste o něm zatím neslyšeli, tak jde o „eXtrémní přechod Beskyd Javorový-Javorník a Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic“. Staruje se ve Frýdlantu nad Ostravicí ve dvou kategoriích: SPORT (95 km, 5 430 m převýšení) nebo HOBBY (86,4 km, 5 182 m) v týmech podle pohlaví – MUŽI, ŽENY, MIX.


Kolo


Aktivní brdští cyklisté lákají v sobotu na další závod, tentokrát pod názvem Brdmanův pařez. Vybrat si můžete mezi MTB maratonem na 50 km nebo fitness jízdou na 25 km. Hlavní závod je na dva okruhy a ti, kteří si na maratonskou trať netroufnou, mohou zvolit jeden okruh. Závod vede po úbočí Brd pod vrcholy Hradec a Stožec po lesních cestách, šotolinách i kousek po asfaltu.

Slušné převýšení jistě nabízí sobotní Krkonošská 70 MTB na horském MTB maratonu v Krkonoších. Startuje se na tratích na 70 nebo 40 km. Závodí se v 3členných týmech a nově na četné žádosti i v kategorii PÁRY, která bude závodit jen na krátké 40 km trati. V týmu musí být 1 muž a 1 žena. Startuje se intervalově z kolonády v Janských Lázní.

Pro fanoušky výživného terénu je připraveno finále Česko-Slovenské enduro MTB série EnduroXrace v Dolní Moravě. Čekají vás opět X-mountain přejezdy, měřené sjezdové úseky a technicky náročné pasáže.


Triatlon


Na Mácháči se v sobotu pojede o titul Mácháčského pohodáře na 0,5/15/5 km, komu to nebude stačit, ten může v neděli pokračovat v orientačním triatlonu.

Na druhé straně republiky se ve stejný den bude bojovat o titul Skleněný muž, skleněná žena v areálu Letního koupaliště Ostrava. Tratě jsou stejné: 500 m plavání, 15 km cyklistika, 5 km běh.

Nejvíce terenní triatlon toho dne se ovšem chystá v srdci Labských pískovců na Xterra Tisá. Zázemí závodu bude tvořit sympatická Restaurace Kačák v Tisé v Ústeckém kraji. Tratě jsou velmi proplavecké: tedy 1-24-8 km.

Pokud si v v sobotu nevyberete mezi klasickými triatlony, můžete sáhnout mezi ty neklasické. Konkrétně po vodáckém triatlonu Hanman v loděnici Hanace v jižních Čechách, což je závod dvojic skládající se z MTB, běhu a vody (25 km na kole, 5 km běh a 10 km na kanoi po řece) nebo po Horolezeckém triatlonu v Novém Hrozenkově na 200 m plavání, 26 km kola a 58 bodů lezení.


Voda a zábava


Méně závodění a více zábavy se tento týden dočkáte na Plavbě kuriózních plavidel ve Vyšším Brodě. Pro ilustraci: „na břeh se budou dovážet jakási nesouměrná a podivně vyhlížející monstra, která budou mít se zažitými plovacími prostředky jen pramálo společného. Bezprostředně po zahajovacím ceremoniálu budou následovat přejímky plavidel, a po nich si mohou všichni bez rozdílu užít na doprovodných atrakcích a zařízeních. Poté již následuje samotná plavba.“


 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner