REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Na Stezku korunami stromů na Lipně poběží oba závody STRC

22.08.2015 |Salomon Trail Running Cup | Běhání

Zajímavá, ale blesková pozvánka na běžecký závod do korun stromů se objevila v redakci. V tiskové zprávě organizátoři Salomon Trail Running Cupu (STRC) zvou na podle mnohých nejhezčí běh celého seriálu. Už počtvrté se v rámci STRC chystá Horský půlmaraton na Lipně. Už potřetí se poběží až na vrchol Stezky korunami stromů, i když teprve poprvé se tam dostanou i účastníci kratší verze běhu na 10 km. A závodu bude předcházet velkolepá laserová show nad hladinou přehrady. Startuje se v neděli 23. 8. 2015.
 

Kamila Gregorová, Lipno 2014
Foto: Salomon Trail Running Cup


„Oproti loňsku jsme zařadili závod na závěr programu Lipno Sport festu jako jeho vrchol. Zároveň tím chceme přilákat účastníky, aby přijeli a užili si tady na Lipně celý víkend s bohatým programem včetně nádherné laserové show v sobotu večer,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu STRC.
 
Horský půlmaraton na Lipně je jedním z běhů, které jeho skupina postavila od začátku. Po první kratší verzi se v druhém roce protáhl na půlmaraton a už tak zůstal. Je sice náročný, ovšem převážně běhavý a velmi pestrý trail, převýšení činí 850 m.
 

Startuje se výběhem do sjezdovky na Lipně, teprve odtud se trať stáčí ke skutečnému vrcholu na skalnatý Lúč 933 m n. m. následuje prudký sešup dolů k Vltavě a velmi rychlá klesající rovina podél Čertových proudů, proslulé vodácké destinace. Odtud přes Dolní Jírovice vzhůru na vrchol tentokrát strmější sjezdovky Dvorečné, malý pokles a znovu nahoru ke schodišti na Stezku. A z ní po točitém karuselu mezi davy fandících návštěvníků dolů. Jako při koridě!
 
„Kratší desítka startuje o půl hodiny později (ve 14:00) než hlavní půlmaraton, aby se běžci potkali na Stezce,“ doplňuje Dvořák scénář.
 
Stoupací dřina pak ještě nekončí, neboť zbývají poslední dva kilometry na vrchol hřebene, Alpskou vyhlídku. Až odtud se padá dolů do maríny za cílovou odměnou. Jen pro představu: traťové rekordy drží z loňska Jan Mrázek 1:31:43 a Kamila Gregorová 1:44:29. A časový limit je tři hodiny.
 
Dlouhotrvající parna i tady vystřídal vytrvalý déšť, který osvěžil husté lesy. Předpověď na víkend hlásí příjemné letní počasí i na koupačku. Loňských deset stupňů s ledových vichrem se (snad) opakovat nebude.
 
Letos pátý z osmi podniků STRC láká špičkové běžce, ale i zážitkové runnery z celé země, jimž stojí zato vypravit se až do vzdáleného pohraničí. Najdou tu tradiční bohatý závodnický servis – kromě dvou tratí se dá přihlásit do soutěže dvojic, kde se sčítají časy, aniž byste museli doběhnout společně. Nechybějí dětské závody. Chystá se testovací centrum značek Salomon a Suunto, úschovna batožiny i hlídání dětí v průběhu závodu. V cíli pak finisherská medaile, SMS s výsledkem, fotografie i elektronický certifikát, stejně jako porce těstovin k běžným melounům a ionťákům.
 
Průběžné pořadí seriálu STRC ve všech kategoriích i fotografie z uplynulých závodů najdete na www.strc.cz, informace o Lipno Sport festu na www.lipno.info.
 
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner