REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. srpnový týden (24.–30. 8.)

23.08.2015 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Adventure Race

Běh


Běhat se bude hlavně v neděli, a to v Teplicích. V Teplicích u Ústí nad Labem na Teplickém půlmaratonu na 12 a 21 km. Nově bude zařazena také trasa na 7 km. Běžet můžete i ve štafetách i se psem.

A v Teplicích nad Metují bude probíhat oblíbený Běh Teplickými skalami, tedy veřejný terénní běh, který se uskutečnil poprvé při příležitosti obnoveného Horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují v srpnu 1994. Poběží se 11 km náročným terénem Teplického skalního města, kde nechybějí schody a písčité úseky, vše je značeno barevnými fábory. NOVINKOU je, že se poslední kilometr běží po trati dětského závodu


Kolo


O titul Ostravského chachara se bude o víkendu bojovat v Ostravě ve stylu XCO a XCM, tedy crosscountry a maratonu. Titul získá ten, kdo bude mít nejnižší součet umístění z obou závodů.

U Prahy se v sobotu pojede Velká cena města Úval na 5km lesním okruhu a záleží, do jaké kategorie spadáte, podle toho tolikrát okruh absolvujete, nejvíce však 5krát. Komu to nebude stačit, tak po cyklistickém závodu následuje běžecký.Triatlony


O triatlony opět není nouze, a tak můžete vyrazit v sobotu do Mimoně na Mimoňský triatlon na 0,5/16/4 km nebo do Jablonce nad Nisou na Český Pohár na 0,75/20/5 km. Případně se můžete vydat na sympatického Stradonického šampiona na 0,1/6/1 km ve Stradonicích u Slaného. Na Moravě se bude závodit v Bohumíně na Bonatrans triatlonu na 0,8/20/5 km.

V neděli se v Čechách pojede Triatlon Pardubice v Hrádku u Pardubic na 0,75/20/5 km a na Moravě Větřkovický triatlon na Větřkovické přehradě v Lubině u Kopřivnice. Jde o nezávodní X-TERRA triatlon na 0,6/20/4 km.

Extrémní závody


Poslední srpnový týden je svátkem především všech survivalistů. Nejdrsněším závodem týdne a možná i léta je nonstop expediční závod Czech Adventure Race na  55 hodin, ve kterém čeká 4členné týmy nejedno vložené překvapení. Méně odvážní a začátečníci se mohou pustit do MINI verze na 18 hodin, při kterém závodí dvojice. Letošní start AR CZ je v Dobronicích u Bechyně. „Rovněž pozávodní pivní štafety zůstávají beze změn  obhájí družstvo Záchranářů loňský úspěch?“  Více se dočtete v článku zde.


ČTĚTE REPORTÁŽ Z CZAR 2014: Český Adventure Race: letos bez veder, zato s častými sprškami


Další survivalový závod Císař Summer Challenge začíná v sobotu a jde o letní verzi tohoto závodu. Letní verze se zaměřuje více na vodní disciplíny, takže vás čeká  „100 m dlouhá lanová dráha s dopadem do vody, houpačka, lanové překážky, konstrukční úloha  +  městský orientační běh a MTBO.“ Oproti minulým dvou ročníkům je závod dvoučlenný. Centrum závodu je v kempu Marina Labe na Žernoseckém jezeře v Píšťanech u Litoměřic.

 

Lezení a zábava


A o víkendu zase proběhne svátek horolezců na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích nad Metují, jde o soutěžní přehlídku profesionálních i amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Jak asi víte, „tento festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě, jak u českých tak zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě.“ V rámci festivalu proběhne v sobotu i čtvrté kolo Rock Point Českého Poháru v boulderingu dospělých.

 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner