REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

11. září? Letos svátek pro české bikery! Do Trutnova přijede Tom Pro, trailbuilder z Whistleru

26.08.2015 |Trutnov Trails | Cyklistika

Nedávno se rozproudila zajímavá diskuze na Outfanatic.com o tom, které z českých trailů jsou ty nej. Diskutéři se zřejmě neshodli, každý si musí vyzkoušet, co mu sedí nejlépe. Jestli chce, aby mu to spíš „drncalo“ anebo jestli se chce povozit s rodinou a dětmi…
 

Foto: Rychlebske stezky


Snad všude ve světě, a ČR není výjimkou, se v poslední době doslova roztrhl pytel s nově vznikajícími traily pro bikování. Nejstarším parkem u nás je Singltrek pod Smrkem. Co se týče oblíbenosti, tak mu na záda rychle dýchají Rychlebské stezky. Ty jsou podstatně mladší, ale dimenzi bikování posouvají trochu někam jinam. Podobně jsou na tom Trutnov Trails, které jejich stavitelé budují svépomocí s minimální pomocí techniky. Sice pomalu, ale přeci, vznikají stezky, které se chtějí co nejvíce blížit kanadským vzorům (jen ty medvědy tady asi nebudeme potkávat). A méně drncavé ale více jezdivé jsou např. nedávno otevřené Singltracky v Cyklo Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě, kde si na své přijde celá rodina.
 

Už to, že jak na Rychlebech, tak v Trutnově pomáhá Dušan Mihalečko, skvělý biker a učitel, který nějaký čas učil bikování v jednom z nejlepších bike parků na světě, v kanadském Whistleru, je velkou devízou. V součastnosti Dušan vede bikové kempy na Rychlebských stezkách. Nicméně nyní se mu povedl další skvělý „kousek“ – do Trutnova přijede stavitel Whistlerských, ale i jiných světových trailů Tom Pro, se kterým se Dušan v Kanadě seznámil. A kde jinde než právě na trutnovských trailech byste měli Toma potkat? 11. 9. 2015 od 9 hod bude Tom Pro tamním stavitelům, ale i dalším zájemcům radit a navrhovat, co zlepšit a kudy vést další stezky.
 

Zdroj: www.youtube.com/cameride
 
Takže všichni, kdo to s bikováním myslíte aspoň trochu vážně anebo kdo chcete někde v přírodě něco bikového stavět, tak rozhodně neváhejte. Máte jedinečnou příležitost potkat zajímavého člověka, který svému oboru opravdu rozumí, a jeho stavby jsou proslulé po celém světě.

Více informací najdete zde.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner