REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. srpnový týden (10.–16. 8.)

09.08.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon, Canicross

Foto: Cyklo-Market Day by Night

Běh


Již třetím závodem bude o víkendu pokračovat Horská výzva, tentokrát v Krušných horách. Na své si opět přijdou milovníci horského běhu/trekingu dvojic. Jako tradičně můžou startovat na trase dlouhé, poloviční, krátké a na pochodu s Mixitkou nebo se psem.

Horští ultratrailisté, tedy ti nejdrsnější z nejdrsnějších, se mohou v sobotu v Krkonoších vydat i na Czech Ultra Trail Tour alias CUTT Krkonoše, kde limit bude časový, a to 24 hodin. Trasu v délce 70 km a převýšením 3 030 m+ si můžete oběhnout kolikrát budete chtít nebo spíše kolikrát to vaše tělo zvládne. Startuje se v sobotu v 10 hodin ráno z Jilemnice.

Další 24 hodinový ultratrail, tentokrát ovšem tříčlenných štafet se odehraje v Beskydech u Frenštátu p. Radhoštěm na tzv. Radegastově výzvě. Poběží se: chata Koksař – Trojanovice – Ráztoka. V rámci závodu bude probíhat i běžecký a turistický happening na 12 km na podporu dárcovství kostní dřeně.

Další ultra-závod bude probíhat v Lužických horách a to Ultramaraton přes 10 lužických sedmistovek. Vybrat si můžete, jestli běžet v sobotu na cca 66 km nebo v neděli na cca 43 km. Start obou etap bude v Radvanci.

Poslední extrém, tentokrát směrem do vrchu, se odehraje v sobotu Harrachově na Red Bull 400, kde se opět sejdou extrémní běžci, „kteří si troufnou na nejextrémnější čtyřstovku planety. Klasická atletická vzdálenost 400 m se poběží na vrchol skokanského můstku od konce dopadu až po rozjezdovou lavici.“

A v neděli můžeme běžecký týden zakončit na tradičním silničním běhu Žebrácká pětadvacítka. Jak již název napovídá, půjde o 25 km po silnici i terénem. Zaběhnout si můžete i nesoutěžní běh na 10 km. Zároveň po celý den probíhají v Žebráku oslavy Vavřinecké pouti. „Přijďte si tedy zaběhat krásnou přírodou Křivoklátska!“


Kolo


Nejzajímavějším cyklistickým závodem týdne bude asi sobotní Cyklo-Market Day by Night, tedy štafeta na horských kolech a nově i závod jednotlivců, který začíná v sobotu v 15.30 hodin a se setměním rozhodně nekončí.

Příznivce větších terénů možná zaujme nedělní Enduro Race Morávka v Morávce v Beskydech.


Orienťák


Svátek orienťáku na horských kolech začíná v neděli v Liberci na Mistrovství světa MTBO, kde půjde o MS dospělých a juniorů v MTBO.Voda


Další mistrovství, tentokrát ČR ve freestyle na divoké vodě Kayak Freestyle bude probíhat o víkendu na Plzeňském playspotu Kalikovák.


Triatlon a kvadriatlon


Z kvadriatlonů stojí za zmínku určitě sobotní IBIS Pilsenman, tedy vytrvalostní závod jednotlivců a dvojic skládající se z plavání, sjezdu řeky, jízdy na horském kole a běhu terénem s několikanásobným broděním.

Pražský triatlon pod názvem TRIPrague se bude konat o víkendu přímo v centru letní Prahy. Těšit se můžete na tratě 1,9/90/21 km, ale i kratší a další přidružené závody. Závod lze absolvovat i jako štafetu.


Zábava


V sobotu začíná na Lipně Lipno Sport Fest, tedy týden sportu s českými sportovci, kde si zdarma můžete vyzkoušet všechny možné sporty, absolvovat školu běhu, vyzkoušet si orienťák v korunách stromů a ještě si poslechnout přednášky, koncerty a divadla.
 
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner