REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běžci se chystají vyzvat Boží Dar

06.08.2015 |Patrik Pátek | Běhání, Turistika a treking, Extrémní závody, Canicross

Přesně týden zbývá do startu dalšího závodu seriálu Rock Point – Horská výzva. A tak organizátoři zvou všechny sportovce a milovníky života v přírodě na další pokračování série horských běhů a trekingu dvojic, tentokrát do Krušných hor. Na Božím Daru se celý seriál přehoupne do své druhé poloviny. Registrace bude pro milovníky zdravého pohybu otevřená i na místě.
 


Účastníci se na Božím Daru mohou těšit na zajetý scénář seriálu. Milovníci běhu a přírody si znovu mohou vybrat ze tří připravených tras, Long (63 km), Half (37 km) a Short (16 km). Letos poprvé se v Krušných horách představí novinka pátého ročníku, kterou je nesoutěžní Pochod s Mixitkou. Ten ocení především rodiny s dětmi, měří 16 km a má benefiční charakter. Polovina symbolického startovného bude věnována na dobročinné účely. „Stejně jako v předchozích závodech předáme vybranou částku předem vytipovanému malému dítěti, ke kterému osud po zdravotní stránce nebyl zrovna pozitivně nakloněný. Letos jsme si dali za cíl pomáhat tímto způsobem v každé lokalitě našeho závodu,“ připomněl Zitta.
 
K závodu i k pochodu se stále může na místě přihlásit naprosto každý. Na výběr jsou zmíněné tři délky tras a hned pět soutěžních kategorií: muži, ženy, mix a nebo dogtreking mužů a žen.
 

Nejdelší závod Long startuje už obligátně pět minut před páteční půlnocí. Na další dvě trasy Half (37 km) a Short (16 km) už závodníci vyběhnou v sobotu v 9 a v 10 hodin. Pochod s Mixitkou pak startuje ve čtvrt na jedenáct. Královská trať Long ze startu na Božím Daru přes noc běžce zavede kolem Božídarského Špičáku, Mrtvého rybníku na Hřebečnou, kolem Lesíku háj, přes Abertamy na Plešivec a dále do Jáchymova a přes Krásný Les, Stráž nad Ohří, Srní, kolem Vysoké Seče přes Klínovec zpátky do cílového Božího Daru. Na trati bude připravena čtveřice občerstvovacích stanic: v Abertamech, v Jáchymově, ve Stráži a na vrcholu Klínovce. Podobná trasa je nachystána i v sobotu na účastníky střední délky. Ti se vyhnou smyčce přes Krásný Les a Stráž nad Ohří. Společné mají tři občerstvovací stanice. Pro méně zdatné je určen šestnáctikilometrový okruh Short, kde účastníci mají možnost potkat se s ostatními ve stanici v Jáchymově.
 


Nudit se tradičně nebudou ani nesportovci. Součástí krušnohorské zastávky bude opět doprovodný hudební program, který startuje na parkovišti u radnice s odbitím sobotního poledne, kdy vystoupí bluegrassová kapela Album z Chomutova. Na ni naváže žatecká folk-rocková sestava Lochness.
 

Program Rock Point – Horská výzva Krušné hory


Pátek 14. 8.:
23:55 – start závodu Long

Sobota 15. 8.:
09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 - 14:00 Album (Chomutov) - bluegrass/country
14:00 - 16:00 Lochness (Žatec) - folk/rock
16:00 - 17:00 Vyhlášení výsledků závodu   
 


Foto: Rock Point – Horská výzva
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner