REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Ultratrailový závod Vysočinou? Saar Challenge je to pravé

05.08.2015 |TheRmteam | Běhání

Dostala se k nám, v podobě tiskové zprávy, pozvánka na první ročník ultratrailového běžeckého závodu. Kdo se chcete prběhnout panenskou přírodou vysočiny, srdcem ČR, neváhejte...Dne 19. září odstartuje v Hlinsku v Čechách 1. ročník ultratrailového závodu Saar Challenge. Všichni, co se třetí zářijovou sobotu postaví na start, budou mít možnost jako první v historii pokořit do této doby běžecky opomíjené Žďárské vrchy. Skrz intenzivní sportovní prožitek běžci na vlastní kůži poznají zdejší přírodu a terén, které jsou pro dlouhé běhy ideální. Místní osamělá kopcovitá krajina je svým charakterem jedinečná a představuje bez nadsázky skrytý přírodní klenot v srdci České republiky.
 

Saar Challenge nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Nejdelší a nejextrémnější trasa dlouhá 64 kilometrů odstartuje v 9:00. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Další dvě jsou dlouhé 39 a 20 km a startují s hodinovými rozestupy, ani na nich nebude o kopce nouze.
 


Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy, ale hlavně minimum asfaltu. Za zmínku stojí i systém kontrolních stanovišť. Každý závodník obdrží před závodem kontrolní kartu, do které si bude zaznamenávat průběh jednotlivými úseky. Organizátoři zřídili tyto kontroly proto, aby si nikdo nemohl trasu zkrátit a aby byla pro všechny závodníky stejně dlouhá a spravedlivá. 
 


V tuto chvíli se můžete na závod přihlásit za zvýhodněné ceny v on-line registraci na webu závodu www.saarchallenge.cz , kde se dozvíte i další podrobné informace, včetně propozic, map a pravidel.
 
Přejeme Vám mnoho naběhaných kilometrů, pevné zdraví, rychlé nohy a budeme velmi rádi, když se 19. záři potkáme společně na startu.
 


Foto: TheRmteam
 
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner