REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. srpnový týden (3.–9. 8.)

02.08.2015 |Lu | Lezení, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Turistika a treking, In-line, Extrémní závody, Triatlon, Běžkování, Duatlon

Foto: Silvini Skiroll Classics

Běh


Už ve středu se můžete proběhnout Draháňskou roklí v Praze-Ládví. Připravena je 6,3km trať s převýšením 180 m. V sobotu v Praze můžete vyrazit na Šárecký kros do Divoké Šárky na 5km terénní závod tamním úchvatným prostředím.
 
A tím sobotní pohodička skončila. Hostýnská osma startující v Rajnochovicích je turisticko-běžecký závod jednotlivců i dvoučlenných týmů na 66 km s převýšením 3 000 m . A startuje se symbolicky v 8:08.
 
Na území Moravy zůstaneme. Běhej Lesy Bílá je už třetí pokračování letos nového běžeckého seriálu Běhej Lesy. Startuje se v Bílé pod Beskydami a můžete si zvolit jestli poběžíte 10 anebo 21 km. Nech se vyvést lanovkou na vrchol sjezdovky a až pak se rozběhni! Pouze na závodě Běhej Lesy Bílá v srdci Beskyd tě uprostřed horkého léta vyveze lanovka na místo, kde v zimě sjíždí kopce lyžaři a až pak se ti začně měřit čas. Na trase závodu si užiješ krásné výhledy na Lysou horu.“
 
Pro koho je to na Moravu daleko, může zkusit Krkonošský horský maraton na 42 km po nejvyšších partiích ČR, který patří do seriálu běhů v terénu Salomon Trail Running Cup 2015. „Trať vede po hřebeni nejvyššího pohoří země, skutečně královský závod se stoupáním okolo tří tisíc metrů. Trasa je vytvářena ve spolupráci s Horskou službou.“
 
Na neděli je připraven běhací závod Okolo Štěchovického pokladu. Připravena je trasa 2,93 km s 205 m převýšení. Start je ve Štěchovicích.
 
Pro maratonce, kteří se nevybouřili v sobotu, se bude konat v neděli Maraton Českým rájem. Místem stratu je Prachov a délka tratě, jak jinak, 42,2 km.
 


 

Kolo


V sobotu v Mladé Vožici na Táborsku ve 13:00 odstartuje Vožický maraton. Cyklistický závod na 44 km se 740m převýšením. O kousek vedle se ten samý den se bude konat Velká cena Temelína, silniční cyklistický závod patřící do Jihočeské amatérské ligy.
 
V Tanvaldu si na své přijdou vyznavači extrémní cyklistiky při akci nazvané Bobovka Cup. Závod freeridu se uskuteční v jedinečné lokalitě bývalé bobové dráhy. A kromě skvělého bikování na vás čeká i after party s open-air music.

V neděli se pak milovníci adrenalinu mohou těšit na ČP v downhillu, který bude hostit Velkou Úpu v Krkonoších. A u Benešova je připraven Pohár Drahanské vrchoviny. Jednat se bude o cross country závod na horských kolech.
 

Orienťáky: běžecké i MTBO

 
Už ve středu začnou dvoje pětidenní orienťácké závody. Prvním z nich je ČP v Trail-O (long + TempO). Trail orienteering je orientační disciplína zaměřená na čtení a správnou interpretaci mapy. Místem činu bude Hamr na Jezeře. A druhým podnikem bude v Novém Boru Bohemia Orienteering. Jedná se o mezinárodní 5denní závody v orientačním běhu.
 
V pátek a sobotu proběhne dvoudenní MTBO závod jednotlivců anebo dvojic v Pasekách nad Jizerou Bike Music Fest 2015. Kromě dvou etap (orientační maraton typu scorelauf a výjezd pod sedačkovou lanovkou) vás čeká i jízda zručnosti. Závod má dokonce svou píseň od kapely El-Gaučo. Podle organizátorů má každý z účastníků povinnost si ji stáhnout a její slova se naučit: Endorfin.
 
V sobotu a v neděli se pak ve Zlíně uskuteční ČP v MTBO na vzdálenosti middle a long.
 

Triatlony


Triatlonové soutěžení tohoto týdne otevře ve středu Trutnovský X-triatlon na vzdálenosti 0,4/15/5 km a startovat se bude v Trutnově v Dolcích. V pátek se na přírodním koupališti Na Stanoch (Balaton) ve Starém Hrozenkově pojede Valachy man. Triatlon na vzdálenosti 0,35/16/4,5 km.
 
V sobotu se bude konat triatlonů spousta v různých koutech ČR. Na Lipensku v Loučovicích to bude Železňák vypsaný ve dvou kategoriích: Železňák (3,8/180/42,2 km) a Železňák 75 (1,3/59,7/14 km). Přihlásit se můžete jako jednotlivec anebo i jako štafeta.

V ten samý den se v Prachaticích bude konat Xterra Czech Prachatice, světový pohár v terénním triatlonu. Nicméně je vypsána i kategorie Easy: 0,75/12/4 km. Světová elita se utká na trati 1,5/36/10 km.
 
Triatlonový týden ukončí Doksyrace triathtlon pořádaný, jak název napovídá v Doksech u Máchova jezera. Soutěžit se bude na 1,9/90/21 km a můžete vyrazit jak sami za sebe, tak i jako člen 2 – 7členné štafety. A v Jihlavě-Pávově se také v neděli pojede Jihlavský triatlon. Závodníci budou muset absolvovat trať dlouhou 0,7/20/5 km.


Lezení

 
I na lezce je pamatováno. Ve Velkém Meziříčí se od pátku do soboty uskuteční Water Boulder games. Jak název napovídá, soutěžit se bude v boulderingu nad vodou.
 

Kolečkové lyže & in-line


Seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics pokračuje v sobotu výjezdem na nejvyšší horu Hrubého Jeseníku, Praděd a o den později pak k hornímu jezeru přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. 
 
Kdo si chce jen tak potrénovat bruslení, nechť se v pátek vydá na Masarykův Okruh do Brna, kde si může veřejně zabruslit.

 


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner