REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Take Africa! vol 2: hurá do péřovek i do termálu anebo k neandrtálcům

28.07.2015 |Karina Bílková | Lezení

Je jedenáctý den našeho afrického výletu. Kvůli špatnému počasí máme druhý den po sobě restday a trávíme ho plnohodnotně – hodně spíme, jíme, smějeme se a naplno si to tu užíváme. Životní rytmus už se přizpůsobil lezeckému a naše potřeby se snížily na lezení a jídlo. Není moc co dalšího řešit…
 

Sektor Fortress
Foto: Martin Spilka


Třetí lezecký den trávíme v Arch Valley, kde s Domčou vylezeme Arch babysitter 7b a It will do the job 7a (Domča na flash) a já přidám Minki 7b. Další den nám Tomaso vybírá sektor Roadside v nejvýše položené oblasti Rocklands The Pass. Tady potkáváme největší lezecké hvězdy současnosti Daniela Woodse námi přezdívaného „Dřevák“ s Nallem Hukkataivalem alias „Kšilťákem“ (byl přejmenován potom, co jsme zjistili, že přezdívka „Ukažnaval“ je moc podobná jeho jménu a pravděpodobně na ní slyší). Po chvíli dorazí ještě Dave Graham s pracovním názvem „Sympaťák“ a všichni si chrochtáme blahem nad tou krásou oblasti a koncentrace krásných mladých lidí. Po hodinovém zírání máme trochu problém se zase rozhýbat, ale nakonec se jdeme podívat do Sunset Traverzu 7a, který mě pouští na flash a Domču na druhý pokus. Jsme dost unavení zimou a včerejším lezením, ale rozhodneme se jít si sednout pod boulder Caroline 7c+, který nám doporučil David Kozel. Během hodinky ho úspěšně odkrokujeme a jdeme spokojeně domů.
 

 
Karina v Minky 7b<br>Foto: Martin Spilka

Karina v Minky 7b
Foto: Martin Spilka

Když jsme se o dalším dni lezeckého odpočinku kochali jeskynními malbami, ani jsme si nevšimli, že se přes nás přesouvá studená fronta. Tu jsme pocítili následující dva dny, kdy s Domčou trpíme. Počasí se zkazilo, strašně fouká a teplota klesla pod deset stupňů. Lezeme v péřovkách a ani tak nejsme schopné se pořádně zahřát a hecnout se do něčeho těžšího. Klukům ale zima nevadí, takže zasednou pod Tomasův projekt zájezdu The Vice 8b. Za chvíli se k nim přidávají dva silní angláni:
Neznámý anglán: „How is it going?“
Tomaso: „Hmm, too weak.“
Humpi: „Maybe three week.“

Po dvou dnech totální marnosti přichází dva dny odpočinku. Doplňujeme nezbytné zásoby, tankujeme (13,6 R/l benzínu), platíme za ubytování (18.150,- R za pět týdnů za chatku pro šest lidí) a jedeme vyzkoušet termální lázně do 80 km vzdáleného Citrusdalu (90 R/osobu). Cestou pozorujeme africkou umělou zaměstnanost v praxi, kdy jedeme kolem opravované silnice, kde je třikrát tolik Afrikánců než kolik jich je potřeba a vznikají funkce jako je „mávač“ (člověk s rudým praporem namísto semaforu). Mimoto ale zkonstatujeme, že Afričani nás na rozdíl třeba od Arabů baví svojí úsměvností a nenucením žádného jejich zboží.

 

 


Je večer, pozorujeme nádherný západ slunce a debatujeme o tom, jaké máme štěstí, že žijeme teď a tady. A jak je důležité nezapomenout si plnit sny, ačkoliv to občas vypadá, že jsou nedosažitelné...

Západ slunce
Foto: Dominika Dupalová


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner