Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Lednicko-valtická premiéra: bezmála 900 běžců!

27.07.2015 |Běhej Lesy | Běhání

Druhý závod seriálu Běhej Lesy je za námi a vy si můžete v tiskové zprávě, která se bleskurychle dostala i do naší redakce, přečíst jaké to bylo: Parádní premiéru v Lednicko-valtickém areálu má za sebou běžecký seriál Běhej Lesy. Do všech závodů bylo přihlášeno takřka 900 závodníků všech věkových kategorií. Na trati na 22 kilometrů byl nejrychlejší Lukáš Olejníček, mezi ženami Lenka Kohnová.

Na programu premiérového závodu byly nejprve dětské závody, ve kterých se malí závodníci představili v závodech na 500 m a 1 km. Někteří do toho dali opravdu hodně a bylo vidět, že to pro ně nebyl první závod. Pro většinu to byl ale hlavně zážitek a za svůj výkon navíc dostal každý malý závodník v cíli medaili a postavičku Igráčka - běžce.

O dvě hodiny později se postavili na start běžci v dospělé kategorii. Úderem 15. hodiny odstartovali ti, kteří si vybrali delší (22 km) trasu a viděli tak navíc vítězný oblouk Rendez-vous a trojbokou kapli Sv. Huberta. O deset minut později odstartovali ti, co zvolili 11km trať a téměř 8 km běželi po stejné trase jako ti na 22 km. Pokochat se tak mohli Apollonovým chrámem, Novým dvorem nebo chrámem Tří Grácií. Oba dva závody odstartoval starosta obce Lednice RNDr. Libor Kabát, který byl z účasti 897 běžců nadšený! „Velmi povedený závod, snad bude příští rok už dodělaná kolonáda v zázemí, aby to tu bylo ještě pěknější,“ řekl pan starosta.

Rychlé nohy, rychlé časy, nejlepší byl Nový dvůr s rybníky a Apollonův chrám

Místní utvořili super atmosféru a povzbuzovali jak na trati, tak i v cílové rovince. První závodník v cíli byl Roman Paulík, který zaběhl 11 kilometrů za neuvěřitelných 36 minut 53 sekund. Za ním doběhl druhý Jakub Ambros s více jak tříminutovou ztrátou a bronzový skončil Tomáš Křivohlávek. Vítěz Roman Paulík si nejvíce užil výhledy kolem rybníka. „Nejlépe se mi běželo kolem Nového dvora a krásná byla část u rybníků. Kolem Tří Grácií běhám docela pravidelně. Uvidím, jestli se ukážu i v Bílé. Normálně běhám na dráze, tak uvidím, jestli se mi nebude závod v Bílé krýt s jiným závodem,“ řekl v cíli vítěz kratší trasy Roman Paulík.

K TÉMATU: Seriál běžeckých závodů Běhej Lesy

Mezi ženami doběhla první Irena Pospíšilová s časem 00:42:55, Jana Kunčická doběhla jako druhá o téměř tři minuty později a na třetím místě skončila Eva Crháková. A jak se běželo ženské vítězce? „Ze začátku super, ale poslední tři kilometry pro mě byly opravdu náročné. Na první občerstvovačce jsem se nestihla občerstvit, tak jsem to stihla až na té druhé, a to bylo už pozdě. Ale moc se mi líbil Apollonův chrám, tam to bylo moc pěkné,“ sdělila své bezprostřední dojmy vítězka krátké trati Irena Pospíšilová.

Na delší trati si doběhl pro vítězství Lukáš Olejníček, držitel osmi medailí z Mistrovství České republiky v disciplínách jako přespolní běh, překážky na 3000 metrů nebo půlmaraton zaběhl 22kilometrovou trať za 1:13:28 a unikl druhému Janu Kohutovi jen o dvě sekundy. Na třetím místě skončil Daniel Orálek. A jak zhodnotil závod vítěz? „Jsem rád, že jsem doběhl první. To víte, kdyby se to nepovedlo, tak bych byl naštvaný. Mise splněná, takže výlet nakonec stál za to. Trať rovinatá, takže se dalo po celou dobu běžet rychle. Myslím, že čas 1 hodina 13 minut je na vzdálenost 22 km a takový terén super výkon, takže já jsem spokojen,“ zhodnotil svůj výkon Lukáš Olejníček. Mezi ženami se objevila v cíli jako první Lenka Kohnová s časem 1:37:19, Iveta Fořtová vybojovala druhé místo s časem 1:39:19 a pro bronz si doběhla Kateřina Kováč.